Bir Çanak Kablosuna İki Receiver Bağlanır mı?

İşte o lnb ler 4 çıkışlı H yüksek alçak V yüksek alcak frekansı multiswitchlere gönderiyor böylece tüm kullanıcılar tüm kanalları seyredebilmiş oluyor mesela gördüğüm bir arızayı anlatayım size bi lnbnin V yüksek frekans çıkışı bozulmuş V alçak H alçak yüksek frekansları gösteriyor v yükseği göstermiyor. Evimizde tek çıkışlı lnbde ise frekans ve pozisyon ayarını cihazdan bilgiler alarak yapıyor bu sebepten diğer pasif cihazda aktif cihazın ayarladığı bilgilere göre gösterim yapıyor

sayın joker dedığınız doğru olması gerekende o dedığınız gıbı multiswicth santral bağlanırsa neden olmasın ama LNB receiverlerı kontrol edemez tek çikişli olanlar multiswicth santral kontrol eder bır örnek vereyim basıt bır örnek tlf hattımızdan internet veya tv yayınlarının gelmesı gıbı dijital oldumu sorun çozulur

teşekkürler arkadaşlar bu engin bilgiler için...

bir çanağa 2 cihaz bağlamanız için LNB'niz çift çıkışlı olmalıdır..2-4-8 çıkışlı lnb'ler mevcuttur..

splitter,diseqc ile bu iş olmaz..diseqc bir cihaza birden fazla çanak yada lnb bağlamak içindir..

şu yöntem olabilir..cihazınız lnb out çıkışı olmalıdır..o çıkıştan diğer cihazın lnb in çıkışına kablo bağlantısı yaparsınız ama sadece ana cihazda hangi (v-h) polarizasyon çalışıyorsa o yayınların sinyaini alaırsınız..diğerini alamazsınız..

bir çanağa 2 cihaz bağlamanız için LNB'niz çift çıkışlı olmalıdır..2-4-8 çıkışlı lnb'ler mevcuttur..

splitter,diseqc ile bu iş olmaz..diseqc bir cihaza birden fazla çanak yada lnb bağlamak içindir..

şu yöntem olabilir..cihazınız lnb out çıkışı olmalıdır..o çıkıştan diğer cihazın lnb in çıkışına kablo bağlantısı yaparsınız ama sadece ana cihazda hangi (v-h) polarizasyon çalışıyorsa o yayınların sinyaini alaırsınız..diğerini alamazsınız..

teşekkürler...

ev için quattro lnb ve multiswitch kullanmak ve bunu daima elektrikle beslemek maliyet açısından ne kadar mantıklı olur bilmem quad lnb ler dururken zaten 8 çıkışlı olanı bile varken boşuna masraf gereksiz olur.tabiki olur zaten dgn frt arkadaşta olmaz dememiş diseq ve splitter ile olmaz demiş ki çok doğru demiş.isterseniz bir eve kaskat sistem bile kurarsınız ama gereksiz. işi yaparken maliyet ve getiri arasındaki farklarda çok önemli...

ev için quattro lnb ve multiswitch kullanmak ve bunu daima elektrikle beslemek maliyet açısından ne kadar mantıklı olur bilmem quad lnb ler dururken zaten 8 çıkışlı olanı bile varken boşuna masraf gereksiz olur.tabiki olur zaten dgn frt arkadaşta olmaz dememiş diseq ve splitter ile olmaz demiş ki çok doğru demiş.isterseniz bir eve kaskat sistem bile kurarsınız ama gereksiz. işi yaparken maliyet ve getiri arasındaki farklarda çok önemli...

Evet dogru da cok kisi var disecq le swicthle olur diyen olmaz oyle onun icin yaziyorum yanlis anladi arkadasta heralde ben olmazmi dedim diyo :) baska turlu olmaz boyle olur :) maliyet te sormadi zaten maliyetsizde olmaz:)

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Evet dogru da cok kisi var disecq le swicthle olur diyen olmaz oyle onun icin yaziyorum yanlis anladi arkadasta heralde ben olmazmi dedim diyo :) baska turlu olmaz boyle olur :) maliyet te sormadi zaten maliyetsizde olmaz:)

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

yanlış anlaşılma olmuş sayın joker. benim mesajıma alıntı yaparak yazmışsınız... zaten konularımla çok alakadar oluyosunuz ayrıca teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri