Bilgisayar fanı ile ampul yakmak

Dünya dönüyor dendiğinde de herkes olmaz öyle şey demişti. o yüzden bende olmaz demek istemiyorum, olmama ihtimali yüksek diyorum ve inşallah olur diyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Buyrun, projenin kağıda dökülmüş hali,
3YRLVA.jpg

Sol üsteki güneş paneli, sağ alttaki fan...

burada fanın kanadına bır magnet ve bunu algılayacak reed role ile bir selonoid kontrol edilebilir. Dongu sağlanabilir.

ancak bu sistem dışarıdan enerji almaktadır. Ledi bu şekilde yakmak yerıne direkt gunes paneline bağlamak daha mantıklı.

bir ikinci durum bu motor gece nasıl dönecek?

Atacağım taş ürküteceğim kuşa değmezse. Eğilipte yerden o taşı almam !

daha önce de soylediğim gibi bence başka bir proje dusunun.

Atacağım taş ürküteceğim kuşa değmezse. Eğilipte yerden o taşı almam !
miknatisi eliyle hareket ettirdikce sureklilik saglayabilir ama sabit tuttugunda sureklilik saglamaz. Surtunmelerden dolayi durur. Elinle cevirmek de sacma. Paylastigim bir sey vardi. Tek butonla motoru durdurup kaldirma diye. O bile daha guzel bence. Bu ödev icin fazla basit. Ama el yerine bir fare koyup kossa olabilir

hocam yukarıda projenin resmini paylaştım. Orada soru işareti yerine gelecek makine*(artık ne deniyorsa) elle yapacağım hareketi yapması lazım ama onu nasıl yapacağım buladım. Yukarıda paylaştığım bir videoda olduğu gibi ileri geri vb. şekilde hareket edecek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,551
Kullanıcılar
450,547
Son üye
sedaaksoypasa

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri