Beyinden gelen sinyalleri ölçmek

adonizer

Üye
arkadaşlar ben beyinden gelen sinyalleri ölçecek bir sensör arıyorum mesela kolumuza bağlıycaz biz kolumuzu hareket ettirince bi motor çalışacak böyle birşey bileniniz varmı? Birde sinirler nasıl bir sinyal kullanıyor + mı - simi alternatif akımmı statik elektrikmi lütfen yardım edin ....

Biomedikal de kullanılan EEG cihazı beyinden gelen sinyalleri ölçer ve bu sinyallerin grafik üzerinde analiz edilmesini saglar.
Sizde bu v.b. bir cihazla beyinden alınan sinyalleri işleyerek taleb etdiginiz sistemi hayata geçirebilirsiniz.Tabi bu okadar kolay olmayacaktır.
Saygılar...

bencede hiç kolay olmaz ama yorumunuz için teşşekkür ederim.

imkanınız varsa deneyin,başarılar dilerim....

ilk önce yorumunuz için teşekkür ederim.

ama bu çok pahalı bi maliyet yani 1 motoru beynimle hareketettircem diye 500 $ veremem

ve de ben kendim yapmak istiyorum bunu zaten hazırını alsam star wars ın oyuncağı var düşünceyle topu hareket ettiriyor o mekanizmayı kullanırım ama dediğim gibi kendim yapmak istiyorum.(Baya zor bişey ama[çok yöntem denedim olmadı])

birde şu soruma cevap veren olmadı nöronlar arasında giden elektrriğin nasıl bi tür elektrik olduğunu bilen varmı ??

sitelere bi baktımda baya ilginç aletler bunlar başka konularda çok işime yarıyabilir teşekkür ederim.ve şunu söylemek istiyorum siz bu siteleri nasıl buldunuz :D ben kaç ayaraştırma yaptım tık yok ya bu forum hakikatten süper

işte bu sitedeki aletlerin nasıl çalıştığı hakkında bi fiktri veya bi bildiği olan varmı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,256
Kullanıcılar
450,080
Son üye
Yusuf02p

Yeni konular

Geri