Basınç Sensörü

REİS-45

Üye
Arkadaşlar basınç sensörü ile iç ve dış basıncı ölçüp kıyaslamak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar,
1. yol ayrı ayrı 2 adet basınç transmitteri ile ölçüm yapıp aradaki farkı yorumlayabilirsiniz.
2. yol da bir adet fark basınç transmitteri kullanarak iki ortam arasındaki basınç farkını görebilirsiniz.

Tabi aldığınız bu ölçümleri kıyaslamayı nasıl yapacağınız da önemli, yani PLC, PİC vb. kontrolörler ile mi fark basıncı gözlemleyeceksiniz yoksa sadece analog gösterge üzerinden siz mi izlemek istiyorsunuz?

sayın titus teşekkür ederim. aradaki farkı gemo plc ile yorumlamak istiyorum. aradaki farka görede ortam basıncını ayarlamak için pencereleri açıp kapatmak istiyorum.

ayrıca sayın titus bina içi basınç ile bina dışı basınç arasındaki farkı ölçme ve kıyaslamak istiyorum. bu işlemi verdiğiniz 2. yol ile yapabilirmiyim

Bir adet fark basınç transmitteri ile yapılabilir, Transmitterin "+" ucu bina içine "-" ucu bina dışına gelmelidir...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri