Bakım Mühendisliği?

Mesleğini seven biri için zaman öyle bir geçerki,emekliliğin gelmiştir,farkında bile olamazsın:))

Naptın hocam emeklilik yaşı 65, bence oluruz, ben olmasam patronumun olur, oda olmazsa Azrailin olur :) :)

Yabancı bir firmayla fabrikada Bakım mühendisliği(makine mühendisiyim) pozisyonu için görüşüyorum.daha önce hiç yapmadım,esas olarak şantiyeciyim.okuduklarımdan sonra acaip soğudum bu işten :) hele bi arkadaş şantiyecilikten beter yazmış ne desem bilemedim :)))

Yabancı bir firmayla fabrikada bakım mühendisliği(makine mühendisiyim) pozisyonu için görüşüyorum.daha önce hiç yapmadım,esas olarak şantiyeciyim.okuduklarımdan sonra acaip soğudum bu işten :) hele bi arkadaş şantiyecilikten beter yazmış ne desem bilemedim :)))

hem şantiyede hem fabrika bakımında (aktif) çalışan biri olarak şunu söylüyorum, eğer şantiyenin farklı illerde ilçelerde lokasyonlarda olması size zor gelmiyorsa şantiyecilikte devam edin derim.

Fabrika Bakım Mühendisliği ile şantiye Mühendisliği çok farklı çalışma alanları çok farklı kulvarlar. 40 yaşında bir Mühendis olarak size tavsiyem kulvar değiştirmemeniz.

hem şantiyede hem fabrika bakımında (aktif) çalışan biri olarak şunu söylüyorum, eğer şantiyenin farklı illerde ilçelerde lokasyonlarda olması size zor gelmiyorsa şantiyecilikte devam edin derim.
ben hep yurtdışında çalıştım ve düzenimi kurmak için döndüm aslında.inşaat şirketlerinin ofis çalışması gibi başka seçenekler de var,burada yazılanlardan sonra şu anda kafamda büyük bir soru işareti oluştu çok iyi şartlar söylemezlerse yok diyeceğim.bir de ş var tabii,ben esas otel gibi yerlerde bakımcı olmak istiyordum oradaki tesisata hakim olduğum için ama otellerden dönüş olmadı. yorumunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Fabrika Bakım Mühendisliği ile şantiye Mühendisliği çok farklı çalışma alanları çok farklı kulvarlar. 40 yaşında bir Mühendis olarak size tavsiyem kulvar değiştirmemeniz.
Tavsiyeniz için teşekkkür ederim hocam. Saygılar.

Ben de bakım mühendisi olarak çalışıyorum. Eğer fabrika yeni kuruluyor ve sistemi siz kuruyorsanız, kurana kadar ne kadar sıkıntı çekerseniz kurduktan sonra bir o kadar rahat edersiniz; bizzat yaşadım ve çok keyifli bir alan. Ancak hazır bir sistemi olan bir fabrikaya geçiyorsanız oranın düzenine ve prosese hakim olana dek sıkıntılı, sonrasında yine keyifli geçer. Bu biraz da çalıştığınız ortama ve kişilere bağlı. Gece arıza çıktığında bile seve seve gidebilirsiniz (örneğin ben). Bence gönül rahatlığı ile seçin tavsiye ederim.

ortalama maaşları ne kadardır yeni başlayan birisi için

ortalama maaşları ne kadardır yeni başlayan birisi için

Çalıştığın şirkete bağlı olarak değişir. Ama en az 2000 ile başlaman gerekli.
Ayrıca bilgiye aç olanın ve kafası çalışanın tercih etmesi gereken bir meslek dalıdır bakımcılık. Sen başla bir kaç ay içinde işi becerip beceremeyeceğin belli olur. Ya kovulursun yada zaten kendin istifa edersin. Demem o ki zordur bakımcı olmak. Olursanda hem çok zevkli geçer günlerin hemde ilerde kaliteli bir mühendis olursun.

Kolay gelsin.

Arkadaşlar bakım onarım konusunda faaliyet gösteren BURSA firmasında Mekanik Bakım ekip liderliği yapacak usta vasıfları yüksek personel aranmaktadır. İlgilenmesi muhtemel kişiler ile de lütfen paylaşın. Saygılar. Demirhan SEVİK / SDB Makina Bakım Ltd Sti

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri