Bıçak Bileyleme Makinesi

DGN FRT

Usta Üye
Arkadaşlar meraba..Bıçakları elektrikli spiral ile bileyliyorum..Fakat elektrikli spiralle hem yeteri keskinliği elde edemiyorum hem de bıçağın yapısını bozuyor..Ayrıca da çok ısındıgı için bıçağı yakıyor..Hem uygun fiyata hem de bıçakları kıl kesecek düzeyde bileyleyecek bildiğiniz kullandıgınız elektrikli makine var mı acaba? Varsa benimle paylaşırsanız sevinirim..SAYGILAR...

Yuvarlak bileme taşı elde etmen bulman gerek bıçak için en ideali budur arkadaşım bir ipucu seramik çanak tabak da bıçak bileyebilir ;)

Yuvarlak bileme taşı elde etmen bulman gerek bıçak için en ideali budur arkadaşım bir ipucu seramik çanak tabak da bıçak bileyebilir ;)

Anladım saol by lent...Aslında aklımda bişey var.. o da yuvarlak bileme taşlarının küçüğü spirale takılabilinir mi? Bilgin var mı?

Düzgün bilemek için taş motorunun sabit olması ve taşın uygun olması gerekir.

Anladım saol by lent...Aslında aklımda bişey var.. o da yuvarlak bileme taşlarının küçüğü spirale takılabilinir mi? Bilgin var mı?
Neden, (yapılmaz değil yane) matkap yok mu? Ha bir de zaman zaman bıçak ıslatılır veya taşa pompa ile su akıtılır ;)

Neden, (yapılmaz değil yane) matkap yok mu? Ha bir de zaman zaman bıçak ıslatılır veya taşa pompa ile su akıtılır ;)

Matkabın salma değeri taş motorundan fazladır bu yüzden matkap kullanılmaz. :)

Saygılar...

Matkabın salma değeri taş motorundan fazladır bu yüzden matkap kullanılmaz. :)

Saygılar...
Evet doğru söylüyon arkadaş ama spiral de aynı kefede :) satın alma terazisi - kefesi

İstanbul perşembe pazarında gezerken bir sabıtlenebılır çift tarafta taş olan bır taşlama motoruna deng geldım motorun devrı dimmerle değiştırılebılıyor 25 000 devire kadar çıkıyor parasını verdım adama eskışehire kargolattım:) şimdı evde kullanıyorum mükemmel biçak bılıyor ama biledığım bıçaklara hanım düşman porselen tabaklara sürterek koreltıyor o başka:İ)

Salma değerinden kastınız neydi ben anlayamadım. El matkabının boşluklu olması mı?

Matkaba spiral taşı bağlarsanız taş motoruna göre ekseni olması gerekenden daha fazla yer değiştirir. Söylemek istediğim budur, kaynak kalıntısı gibi kaba işlerde sorun olmaz ancak bıçak gibi daha hassas yüzeylerde bıçağın ağzını bozarsınız.

Saygılar...

- - - Updated - - -

Evet doğru söylüyon arkadaş ama spiral de aynı kefede :) satın alma terazisi - kefesi

Birde matkabın devri düşüktür spirale göre.

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri