BİNA SAYAÇ PANOSU BAĞLANTISI NASIL YAPILIR?

Selamun aleykum degerli ustalarım ben bu meslekte yeni sayılırım.Binanın kofre baglantısı ve sayaç pano bağlantısı nasıl yapılır?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Pano baglantisi elektrik projesinde belirtilir. Projeye bagli kalarak tesisata uygulanir. Kablo degeri ,TMS, sigortalar yapilan hesaplamalar sonucu belirlenir.

Pano baglantisi elektrik projesinde belirtilir. Projeye bagli kalarak tesisata uygulanir. Kablo degeri ,TMS, sigortalar yapilan hesaplamalar sonucu belirlenir.

Ustam ben burada çoğu elektrikçi ustasından duyuyorum tek katlı evleri projeye bakmadan kafalarına göre yaptıklarını söylüyorlar. Bunun bir uygulama prosedürü yok mu? Yapıldıktan sonra kontrol olayı felan? Tedaş abonelikten önce gelip seri lamba tekniği ile KAR atıp atmadıgına bakıyor sadece...

Elektrik kurumu aboneligi baslatmadan once kesif ekibi gondererek projeye uyulmusmu beyan edilenler yerine getirilmis mi inceleme yapmasi gerekir. Yanliz yonetmelikte degisiklik olmadiysa sozlesme gucu 3 kW kadar olan koy evleri, tatil yorelerindeki pansiyonlar gibi yerler icin proje aranmiyor du. Yanlisim varsa diyer arkadaslar duzeltir.

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri