Autocad

goker

Üye
elektrik ve elektrınik mühendisliği bölümü öğrencisiyim. autocad kursu almak istiyorum aranızda bu tarz bir eğitimle ilgilenenler yada bilgisi olanlar varsa vce yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkürler ...

Karıştırılarak öğrenilecek bir program değil autocad, kesinlikle kursa gitmen lazım, bilge admı tavsiye edebilirim.

Evet karıştırılarak öğrenemezsiniz. Ama illa kursa gitmek zorunda değilsiniz, kitaplardan öğrenebilirsiniz. Tabi kursta öğrenmek daha zevklidir. Sizin yeteneğinize kalmış, autocad öğrenmek yerine 3d programlarından birini öğrenmenizi tavsiye ederim. (autocad ile 3d tasarlanıyor ama asıl işi o değil)

Harika eğitim setleri ve videoları var.
İnternette sebil.
Youtube bile başlı başına kaynak...

Ve bir mühendisin ingilizce bildiğini var sayarak diyorum ki " muhtaç olacağın kudret help" lerdedir.
Her program kurulurken yanında helpleri sample leri ve tutorial leri ile birlikte kurulur...

Ayrıca , autocad in yeri başkadır.
Solidworks catia gibileri elektrical ekleri alsalarda sektörde olanlar için autocad şarttır.

Bir kaç video izle , menülerin yolunu ezberle , başa çizime , zevkini aldıkça gerisi gelir.

3dmax kimin yazılımı ?

3dmax ile autocad aynı firmanın hocam. İki kardeş yazılım yani.(gerçi benden çok daha iyi biliyorsunuz)

Autocad in yanında başka bir cad öğrenmekte fayda var.Eplan olur başka olur ...

videolu eğitim en iyisi

eğer 3d çizim değilse işin kendi başına internete de bağlı bir pc ile işi halledebilirsin.

autocadi baştan öğrenmek için elinde video döküman olan varsa link ekleyebilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,224
Son üye
Emir123123

Yeni konular

Geri