atv12 inverter hızlı kurulum paremetreleri

nitekser

Üye
arkadaşlar yeni aldığımım atv 12 modeli 085 kw üçgen bağlı 220 volta bağladım fakat bir türlü çalıştıramadım hata veriyor yardımlarınızı bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
opf2 hatası veriyor bana çok basit çak çalıştır dediler alkası yok taktım çalışmadım bunun için ortada kaldım motora yol veremiyorum

bağladım run tuşuna bastım çalışmıyor bunu için ne yapmam gerekiyor veya hangi paremetreleri girmem gerekiyor çok araştırdım ama olmadı

fabrika ayarlarında değişiklik yapılmadı l1 +24 voltu kısa devre yaptım run tuşuna bastım çalışmadı

opf2 faz kaybı hatası olması gerekiyor motor bağlantılarınızı kontrol edin. ayrıca potansiyometre girişine +10 volt girişini bağlayarak deneyin

potonsiyemetre kullamıyorum direk ileri yaptırmak istiyorum l1 +24 voltu kısa devre yaptım hiç çalışmıyor hatada vermiyor başka bir şey yapmama gerekiyormu

potansiyometre kullanmadığınız için ya demin söylediğim gibi +10volt ve analog girişi kısa devre edin yada sabit hız girişini aktif etmen gerekir bunun içinde l3 girisinede + 24 volt ver

Arkadaşlar bir panoya (ATV11) 2,2kw 220v bir sürücü ve çıkışınada kontaktör bağlamışlar, ama sürücü arızalanmış yerine ATV12 taktık, çalışırken normal, ama optik sensöre bağlı olan röle üzerinden çalışan, bu kontaktör üzerindeki NO kontağından, ileri çalışma kumandası alan ATV12 çalışmaya başlarken sorun çıkarmıyor, ama sensör, sensör rölesi-->kontaktörbobinine bağlı olarak, bobinin enerjisini kestiğinde zannedersem önce güç kontaklarını sonra NO kumanda kontağını açıyor ki OPF2 hatası veriyor ve her yeniden çalışmaya başlamak için ATV12 giriş sigortasını açıp kapamak gerekiyor.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için araya zaman rölesi koydum ve kontaktör üzerindeki NO kontakları yerine sensör rölesi üzerindeki kontakları kullandım.
Önce bu röle üzerindeki kontaklar açılıyor ATV12 ye dur emri gidiyor ve 15sn sonra ZR üzerinden kontaktör enerjisi kesiliyor tamam.

Ancak ATV11 de böyle bir sorun olmuyordu ya da 1/1000 oluyordu.

Ama bu sorunu kullanım klavuzundan anladığım kadarıyla cihaz üzerinden kaldırabilecek olduğunu sandığım bir parametre var.

OPL > nO yapılınca olacak gibi ama bu parametreye nereden giriliyor ve tesbit doğrumudur acaba?

Ya da motor bağlantısının kesildiğini fark etme süresini uzatacak bir parametre varmı?

Yardımlarınızı bekliyorum.

<<<<<<<<<<<<<< Teşekkürler >>>>>>>>>>>>>>>

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri