Ariston mtb 4558 nf elektrik sorunu

Merhabalar yukarıdaki sorun Benim buzdolabımda'da oluştu. ariston 4558 asla alınmaması gereken bir ürün... elektrik kesintisi ile önce pert oldu sonra karta müdahale ettim ve bir hafta çalıştı şu an devreye girip çıkıyor acaba kart üzerinde benim tesbit edemediğim hangi parça arızalıdır bu konuda tecrübesi olan ve yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın :) benim de aynı buzdolabım var ve halen canavar gibi çalışıyor daha doğrusu çalışıyordu geçen güne kadar farkettim ki altına sürekli su birikmeye başladı ve buzluğun içinde fanın olduğu kısımda sürekli buzlanma yapıyor ve arada a2 hatası veriyor buzluğun içndeki yemekler bozuluyor yani yeterince dondurmyor bulunduğum bölgede 2 tane servis ile görüştüm biri kompresör veya anakart hatası dedi ve açıkça çok bir ilgi duymadı diğeri ise içerisinde rezisnats varmış yani rezistans grubunun değişmesi gerektiğini söyledi çok garibime gitti anakartı söktüm göz gezdirdim pek bir soruna rastlamadım tabi multimetre ile bakmak lazım arka kısmındaki buzları erittim ama sorun çözülmedi bu sorunu çözmem için bana yardımcı olabilirmisiniz ?

burada da bilen yok sanırım ne dolabmış arkadaş :/

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri