ariston çamaşır makinası aşırı ses sorunu

anahtar takılmaz o vidaya .şöyle bir kalın pul seklinde yuvarlak üzerinde sadece 9 lu alyan yeri var alyanlan denedim açılmadı zorladım alyan yeri bozuldu.sonuç olarak açamadım.

tek çaren çekiçle vıdaya saat yonu ters yonde tıklamak veya vıdanın kafasına alyen gıren yerı tahrıp etmemek şartıyla çekıçle vurun çekiç darbesı micron sevıyesınde vıdanın gevşemesını sağlar denemenızde fayda var aslı olan uzman kişiye bırakmam bu gıbı işlerı:)

boru anahtarı söküyor. ben boru anahtarı kullanıyorum

alyan takıp çekiçle vurdum ama açılmadı.alyen yeride bozuldu tek çare boru anahtarı kaldı.niye böyle zor yapmışlar anlamadımille servismi çagıracaz anlamadım

Sizin o vidayı sökmeniz çare değil ki. Ali ustamın dediği gibi o makina kompak kazan yani açılamaz , rulman değiştirilemez. sizin asıl içerdeki rulman sıkıntılıdır. Kazanı kesip rulman çakıp tekrar yapıştıran ustalar var ama herkez yapmaz bu işi. herkezin elinden de gelmez.

sonuç olarak makineyi at yenisini al diyorsun
peki bu makineyi yapanlar bunun arızalı olur da değişmek gerekeceğini düşünmemeişlermi daha makine 4 senelik .haram olsun o ARİSTONA

amostörler sağlam yaylarda, boşkende sıkmaya aldım aynı ses ve sarsıntı var.ariston AL 62 markası sanki kazan biraz aşağıda düşmüş gibi teşekkürler

arkadaşım ön kapağın arkasında kazanın önünde iki adet kazanın dönmesine yardımcı rulmanlar var büyük ihtimalle onlar bozulmuş,çok uğraşman gerekli onları sökmen için kolay gelsin

sonuç olarak makineyi at yenisini al diyorsun
peki bu makineyi yapanlar bunun arızalı olur da değişmek gerekeceğini düşünmemeişlermi daha makine 4 senelik .haram olsun o ARİSTONA

:) Şayet makineyi kurallarına göre , yani kullanma klavuzuna göre kullansaydın ömrü 10 sene idi. Mesela pamuklu ile yünlü ve sentetik çamaşırları karışık adamazsın ( kimse böyle bir lüxe sahip değil ) , kapasite sadece pamuklu programlarında 5 kilo , sentetikde 3,5 yünlüde 1,5 kg. Bunlara kimse dikkat etmediği için 4 senede biraz fazla çamaşır ile rulman dağıtması gayet normal. sadce ariston değil artık tüm firmalar bu tür kazanlarla çıkıyor.

Peki o zaman hocam bundan sonra her rulman arızasında bütün makineleri atacaz öylemi bu da güzel :d

Kanyak ustam kullanım konusunda haklısınız ama hırsızın hiç mi suçu yok?

Bence bu kullanımdan ziyade malzeme ve işçilik kalitesi ile daha çok alakalı. Ben şimdiye dek 7-8 yaşını geçip de rulman dağıtmamış 1 tane bile Ariston gördüğümü hatırlamıyorum. Oysa ne makineler var ki içinde yorgan, kilim vs yıkandığı halde 10-15 sene sorunsuz çalışan. Ariston alanlar ortalama 5-6 sene içinde rulmanların dağılacağı ve amorsitörlerin patlayacağını baştan bilmeliler bence.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri