ariston çamaşır makinası aşırı ses sorunu

can1

Üye
Benim ariston marka çamaşır mak.var
sıkmada aşırı ses ve sallantı yapıyor.resistansı açtım temiz .tamburun içi temiz ama kasnakta boşluk var.kasnağın bağlı oldugu alyanlı vidayı sökemedim nasıl sökülür o vida rulmanda sıkıntı var diye düşünüyorum doğru teşhis koymuşmuyum lütfen yardım edin.servise verecek param yok.teşekkürller

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim ariston marka çamaşır mak.var
sıkmada aşırı ses ve sallantı yapıyor.resistansı açtım temiz .tamburun içi temiz ama kasnakta boşluk var.kasnağın bağlı oldugu alyanlı vidayı sökemedim nasıl sökülür o vida rulmanda sıkıntı var diye düşünüyorum doğru teşhis koymuşmuyum lütfen yardım edin.servise verecek param yok.teşekkürller

Amortisörleri kontrol ettiniz mi? amortisör özelliğini kaybedince kazan olması gereken seviyeden aşağıya düşer yani çöker. Buda kasnağın gevşemesine neden olur.
Bu şekilde uzun süre çalışırsa rulmanda zamanlada kazan milinde hasar oluşur ki bu durumda masraf büyük olur.

Dostum tam emin değilim ama sanıyorum ki bilyalardan, çünkü bi tanıdıgımla muhabbette geçmişti öyle bir konu

Ürünün modeli ne ?

Makinayı boş iken sıkmaya alın yine ses var mı? boşken yapmıyor ise amortisör sisteminde sorun olabilir. ön kapağı açıp kazanı elinizle hızlı bir şekilde çevirin. hırıltılı , sesli dönme sesi duyuyorsanız kazan rulmanlarınız dağılmış. Modeline göre cevap verelim. Sizin elinizden gelecek bir iş değil. kasnak vidasını sökememişsiniz. Kasnak kazan arasına bişey sıkıştırıp Boru anahtarı ile sökebilirsiniz

amostörler sağlam yaylarda, boşkende sıkmaya aldım aynı ses ve sarsıntı var.ariston AL 62 markası sanki kazan biraz aşağıda düşmüş gibi teşekkürler

Kazan rulmanlarının ses yapıp yapmadıgını kayışı cıkarıp makinayı sıkma konumunda çalıştırdıgınızda anlayabilirsiniz .
Sizin yazdıklarınızdan kazan rulmanlarının sorunlu oldugu algılanıyor .Gercekten kazan rulmanları hasarlı ise kazanın degişmesi gerekecektir .Çünkü AL 62 kazanlar monoblok yekparedir. onarımı saglayabilecek usta sayısı pek fazla degil .
Umalımki ,bulundugunuz bölgede bu kazanları başarı ile onarabilen bir teknik elemana denk gelirsiniz.

kasnak vidası sökülmüyoor acaba vidalı deyilmi çakmalımı? pireslimi yapısık gibi duruyor.bilginiz için tesekkürler

aristonda kasnak vidalama ile sabitlenir

Ali ustam peki okadar zorlamama rağmen kasnak vidası neden açılmı yor ne yapmam lazım

küçük bir tork vida deliği olan küçük bir somun,üzerine çekiç ile vurun ama deliğe denk gelmesin.yassı keski veya sağlam bir düz tornavida ile saat yönünün aksine dönecek şekilde çekiçle vurun.sonra tork 30 yada 35 numara anahtar ile gevşetmeyi deneyin vida baya zor sökülür tornavida sapı kullanarak sökmeniz imkansız T kol kullanın kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,460
Son üye
erdemakbulut

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri