Bosch (avrupa)marka çamaşır makinası sıkmada ses sorunu

fasabe

Üye
Merhaba arkadaşlar..internette araken tesadüf siteyi buldum ve bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum..Yaklaşık 10 senedir kullandığım bosch marka çamaşır makinası var..Daha önce bir sorundan ötürü tamirci arkadaş makinanın avrupa olduğunu ve çok kaliteli olduğunu söylemişti..Kısaca sorunum sıkma esnasında tabiri caiz ise tangır tungur sanki makina ikiye bölünecekmiş gibi fazlaca bir ses çıkarıyor..Hatta dün akşam öyle bir ses çıkardı ki evin şarteli attı..Herhalde kazan makinanın içinde sağa sola çarparken elektirik devreleri v.s. biryere vurdu ve şartel attı elektirik kesildi..Çok fazla anlamam ama dün makinın arkasını ve üst kısmını söktüm , üzerinde yaylar var 2 adet bir sıkıntı yok gibi..Makinayı yan yatırdım ve alt kısımdan baktın 2 adet amörtisör var onlara baktım pek anlamam ama sağlam gibi duruyorlar..biraz önce yukarıda bahsettiğim tamirci arkadaşı aradım ve büyük ihtimal bilyalardan ve keçeden olabileceğini ama bakması gerektiğini..Eğer bilya ve keçeden ise dükkanına götürmesi gerektiğini ve maliyetinin 100 tl olduğunu söyledi..Biraz uzunca yazı oldu ama , daha ucuz maliyete bu olayı nasıl çözebilirim..İlginize şimdiden teşekkürler..Saygılar..

bu olayı en ucuza eğer eliniz yatkınsa rulman,keçe ve amortisör değişimini kendiniz yaparak maledebilirsiniz. ama hemen belirteyim rulman ve keçe değişimi hayli zor bir iş.isterseniz önce arızanın amortisörden mi yoksa rulman grubundan olup olmdığını tespit edin.bunun için makinenin üst kapağını sökün kazanı elinizle aşağı birkaç kez bastırdığınızda hafif bir kuvvetle bile top gibi sekiyorsa amortisörler patlak değişin.rulman grubunun testi içinde ön doldurma kapağının ordan avuç içini lastiğe dayayıp parmaklarınızla içten tamburu yukarı kaldırıp birkaç kez bırakın klank klunk gibi sesler duyup tamburun kazandan bağımısız olarak oynadığını görürseniz rulman grubununda değişmesi gerekir.Ayrıca keçe ve rulman arızaları arka kasnağın ordan paslı su akıntısı olarakta kendini belli eder.rulman değişimi için internette biçik videoda mevcut.model belirtmediğiniz için link veremiyorum çunkü plastik kazan ve çelik kazanlarınki farklı kolay gelsin

bu olayı en ucuza eğer eliniz yatkınsa rulman,keçe ve amortisör değişimini kendiniz yaparak maledebilirsiniz. ama hemen belirteyim rulman ve keçe değişimi hayli zor bir iş.isterseniz önce arızanın amortisörden mi yoksa rulman grubundan olup olmdığını tespit edin.bunun için makinenin üst kapağını sökün kazanı elinizle aşağı birkaç kez bastırdığınızda hafif bir kuvvetle bile top gibi sekiyorsa amortisörler patlak değişin.rulman grubunun testi içinde ön doldurma kapağının ordan avuç içini lastiğe dayayıp parmaklarınızla içten tamburu yukarı kaldırıp birkaç kez bırakın klank klunk gibi sesler duyup tamburun kazandan bağımısız olarak oynadığını görürseniz rulman grubununda değişmesi gerekir.Ayrıca keçe ve rulman arızaları arka kasnağın ordan paslı su akıntısı olarakta kendini belli eder.rulman değişimi için internette biçik videoda mevcut.model belirtmediğiniz için link veremiyorum çunkü plastik kazan ve çelik kazanlarınki farklı kolay gelsin

Çelik kazan rulman değişimi için örnek video var mı ? nasıl yardımcı olursunuz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...t-w84tx-camasir-mak-rulman-hk.html#post504169

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,465
Son üye
osmansaribudak362

Yeni konular

Geri