ardiuno ters çalışıyor

Entegrenin pinleri oturmamış olabilir. Geçmiş olsun.

ilginiz için teşekkür ederim bir sorum daha olacaktı şimdi bu giriş pinine ucu boş bir kablo giriyorum bu boşta olan kabloyu gnd olarak görüyor ve cihaz çalışırken sapıtıyor bunun önüne nasıl geçeriz

ilginiz için teşekkür ederim bir sorum daha olacaktı şimdi bu giriş pinine ucu boş bir kablo giriyorum bu boşta olan kabloyu GND olarak görüyor ve cihaz çalışırken sapıtıyor bunun önüne nasıl geçeriz

Bir kablo bağladığında GND olarak görmez. GND ucuna bağlarsan ancak GND görür bu da sıfır volta işaret eder. Kablo bağladığında sıfırdan farklı bir değer görürsün.

Bir kablo bağladığında GND olarak görmez. GND ucuna bağlarsan ancak GND görür bu da sıfır volta işaret eder. Kablo bağladığında sıfırdan farklı bir değer görürsün.
demek istediğim mesela 5. pini giriş 10. pini çıkış olarak verdim ve 5. pine bağladığım butona basınca 10. pinden 5V çıkış almam lazım işte burada sorun çıkıyor arada buton yokken sadece sokete kablo girdiğimde (ucu boşta) 10. pin 5V çıkış veriyor kabloyu soketten çıkarıyorum normal sorun yok ve araya buton bağladığıda butona basmadan çıkış alıyorum bastığımda çıkışı kesiyor

bu ardiunlarda normal olan birşeymi bilmiyorum ilk defa ardiuno kullanıyorum bunu önlemek için ne yapmam lazım acaba girişleri optokuplo ile mi versem bir yol gösterseniz çok sevinirim

button.png

button_schem.png

şekildeki gibi 10k ohm luk dirençle dene.

morniel teşekkür ederim gerek kalmadı erk_dng arkadaşın verdiği şemalarda hatamı buldum hepinize çok teşekkür ederim programlamada eksiğim pek yok zaten ama bağlantılarda yalnışım varmış yardımlarınızla onuda halletmiş olduk

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,278
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri