Arıza Yardım

senin birtek sorunun var senin plc ne gelmesi gereken bir sinyal gelmiyor bu termik atık sinyai veya acil stop sinyali veya emniyet swict leri yada emnihyet bariyeri fotoseli varsa bunlardan birinde sorun var demek yani senin kontaktorunde falan bir sorun yok yanlıs taraflara yonelme

cok az resim atmıssın bol bol cek her yerını cek panonun makınanında cek bızde gorelim neler oluyor orda
pano kapagındakı semayı cekmıssın fakat semada bırsey belli olmuyorkı yarım cekmıssın

makınanın asa yukarı dugmelerıne basınca ınputların gelip gelmedıgıne bak sonra ınput gelıyorsa output larabak herhangı bır cıkıs varmı semada gordeugum uzre 0 numaralı inputuna sinyal gelıyormu acil stop yukarı basınca 1 nuraya asagı basınca 2 numara sınyal gelıyormu

resme goz at

Ekli dosyalar

• 20151201_130638.jpg
    20151201_130638.jpg
    449.7 KB · Görüntüleme: 14
Yaptıklarım;
plc deki 7 nolu com ucu ile termikteki 44 nolu uç arasında 110 v ac görmeniz lazım,Düzeltiyorum voltaj görmen için plc çıkış vermesi gerekmiyor.Voltaj göremez isen termik atık veya yardımcı kontağı arızalıdır.
ile
aynı şeyi demekte.
fr resimde gördüğünüz termik
44 ve 8 nolu uçları buzzer moduna getirip probları deydirdiğimde kesikli ötme gerçekleşiyor.
44 ile 7 arasında 110 V okuyamadım.
ama 44 ile 8 arasında okudum.
üzerinde kırmızı tuş kontaktölerdeki gibi çektirme bir problem var gibi. basıyorum içine giriyor kontaktör gibi bir yay kuvveti karşı koymuyor. bilmiyorum belkide öyledir.
bunu sağlamlığını test için yapmam gereken nedir.
verdiğim bilgiler çerçevesinde ne diyorsunuz?

Ekli dosyalar

• 20151202_083830.jpg
    20151202_083830.jpg
    211.8 KB · Görüntüleme: 18
o iki kırmızı kabloyu bır bırbırıne bagla termıkden sok kırmızı kabloları bır klemens yardımı ıle bır bırıne bagla

kırmızı dugmeye bastıgında mavı dugmenın yanındakı yesıl dısarıya cıkar mavıye bastıgında yesıl ıcerı gırer yesıl ıcerıde iken kırmızı kabloların baglı oldugu yer iletken duruma gecmesı gerekmektedır aksı halde arızalı demektır

bu kablolar elektrıksel kıtleme ucları baglı olmazsa km3 cekmez

Ekli dosyalar

• Adszzız.png
    Adszzız.png
    834.5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye