Arıza Yardım

PLC ye bağlanıp program akışını online izlemeyi dene . Senin çekmesini istediğin kontaktör çekmiyorsa illaki inputlarda eksiklik var ; bunu ladder diyagramında görebilirsin ......

ben kontaktörün a1 ve a2 sinin saglam olup olmadıgını öğrenmek istiyorum. yarın buradan başlamak istiyorum.
bahsettiğim çekili kontatör var ya; a1 ucunu söktüm probun bir ucunu buna deydirdim diğer ucunu 3 faz ve nötr bağlı oduğu klemensin nötrüne soktum. AC 30 V ölçtüm. aha bir yol buldum diye sevindim önce.
sonra çekmeyen kontaktörün a1 ini söktüm. (plc de output 5 ışığı yanıyor çünkü aşağı butonu açık)
dedim ki bunun a1 inden 30 v okumalıyım. çıkarttım ve aynı işlemi yaptım
nalet olsun okudum.
kontaktör sağlam ise (yukarda anlattım niye saglam oldugunu) a1 de diger çekili kontaktör gibi 30 v gösteriyor ise sorun ne ?
acaba a2 ininde içinde bulunduğu başka bir degerlendirme yolu mu var
öyle bile olsa iki kotakörde de aynı sorun mu olur???
bilmiyorum
gerçekten bilmiyorum

KM3 ve KM4 Kontaktörlerine seri bağlı termik kontağı geçirmiyor olabilir.

KM3 ve KM4 Kontaktörlerine seri bağlı termik kontağı geçirmiyor olabilir.
hocam valla bu tarz yorumlar bekliyorum. ikisinin baglı oldugu bir sey arızalı ama plc deil cunku aynı output
başka kontaktörü çektirdi.
termiğin sorunlu olduğundan nasıl emin olucam.
biliyorsunuzdur motor yeni sarımdan da geldi bağlantı vardır diye ekledim

plc deki 7 nolu com ucu ile termikteki 44 nolu uç arasında 110 v ac görmeniz lazım,

Son düzenleme:
Düzeltiyorum voltaj görmen için plc çıkış vermesi gerekmiyor.Voltaj göremez isen termik atık veya yardımcı kontağı arızalıdır.

Son düzenleme:
110 v niye peki,
gönderdiğim resme bakıp söylediniz ama resimden nasıl çıkarttınız?
Amacımız oradaki FR (ne olduğunu bilmiyorum) sağlam olup olmadığını ölçmek mi?
son soru
km5 (motor fan) fr çıkışı ile aynı uç.(8nolu uç) fr arızalı ama km5 çıkış veriyor ise sonuç bizi yanıltır mı

Motor fanını çalıştıran KM5 termikten bağımsız.Kumanda voltajınızın 110vac olduğunu düşünüyorum.Kontaktör etiketlerine baktığımda bu izlenimi veriyor. FR:TERMİK YARDIMCI KONTAĞI.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri