Arçelik 5220 nf fh buzdolabı buzluk soğutmuyor, alt soğutuyor

Merhaba,
Arçelik 5220 nf fh buzdolabı buzluk soğutmuyor, alt üstten daha soğuk,
buzluktaki evaporatörün sol üst kısmında hafif karlanma oluyor, diğer kısımlarında herhangi bir karlanma yok,
fakat dolabın alt kısmı buzluk kısmından daha soğuk , neden olur, teşekkürler

Ekli dosyalar

• evopratör.jpg
    evopratör.jpg
    62.1 KB · Görüntüleme: 9
  • buz dolabı.jpg
    buz dolabı.jpg
    137.3 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba,
buzluktaki evaporatörün sol üst kısmında hafif karlanma oluyor, diğer kısımlarında herhangi bir karlanma yok,
fakat dolabın alt kısmı buzluk kısmından daha soğuk , neden olur,
Merhaba,
fakat dolabın alt kısmı buzluk kısmından daha soğuk , neden olur, teşekkürler
Ürün eski kompresorun yanındaki kondenserde çürüme olabilir kompresör presyon yapmıyor olabilir üründe kompresör olarak embrako varsa büyük ihtimalle kondenser alt kısımdan çürümüştur

Ürün eski kompresorun yanındaki kondenserde çürüme olabilir kompresör presyon yapmıyor olabilir üründe kompresör olarak embrako varsa büyük ihtimalle kondenser alt kısımdan çürümüştur
Sayın Ali0134 Kondanserin alt kısmındaki havuza siyahımsı arabadan çıkma yağ gibi koyu bir sıvı oluşmuş ve çamurlaşmış, oraları komple temizledim, kondanser fanı ve iç fanlar çalışıyor

Son düzenleme:
Sayın Ali0134 Kondanserin alt kısmındaki havuza siyahımsı arabadan çıkma yağ gibi koyu bir sıvı oluşmuş ve çamurlaşmış, oraları komple temizledim, kondanser fanı ve iç fanlar çalışıyor
Ha
Hazinenin içinde camurlasan yerde en alttaki boruda çürüme varmiydi sn bedestenli

Yazdıklarınıza göre kompresör sisteme yağ basmış ve boruda kaçak olmuş.

alt kısım tam görünmüyordu, ama borunun boyasının alt tarafa döküldüğünü gördüm,
boru çürümesi aklıma gelmediğinden es geçtim , dedikleriniz doğrudur, teşekkürler
Sayın Ali0134, sayın mezya eln, altta boru çürüdü ise kompresör sisteme yağ basıp o yağ hazneye inmiş ise nasıl bir yol izleyeceğiz, dolap tamir olup adam olur mu, değerli bilgilerinizi rica ederim

Son düzenleme:
Üstünde embraco kompresör yani motor varsa Çürüyen yerden kes bağlantı genelde yetişir yanlış anlamayın beceri varsa kaynak yapıp ürün içinde sol tarafta ürün etiketi var orda gaz gramaji yazar vakum yapıp gaz verirsen düzelir boruyu kestiginde dolabın fişini takıp parmaginla borunun ucunu kapa bir süre sonra tutamiyorsan basinctan dolayı kompresör sağlam demektir tutuyorsan basinc az sa degmez zaten

Üstünde embraco kompresör yani motor varsa Çürüyen yerden kes bağlantı genelde yetişir yanlış anlamayın beceri varsa kaynak yapıp ürün içinde sol tarafta ürün etiketi var orda gaz gramaji yazar vakum yapıp gaz verirsen düzelir boruyu kestiginde dolabın fişini takıp parmaginla borunun ucunu kapa bir süre sonra tutamiyorsan basinctan dolayı kompresör sağlam demektir tutuyorsan basinc az sa degmez zaten
Hocam yazdıklarınızı anlıyorum, fakat bunlar için vakumlama yapacak alet ve bakır kaynağı malzemesi yok, o yüzden yapamam, bunlar olsa yapacağımdan eminim,
değerli vaktinizi ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkürler, Saygılar

Iyi günler diğer cihazlardada sıkıntı olursa mümkün olduğu kadar yardımcı olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri