Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

iyi günler diliyorum benimde 5040 nf buzdolabım çalışıyor ama soğutmuyor buzluk kısmındakı ürünler erimiş aynı zamanda soğutucu kısmının 3 üncü lambası yanıp sönüyor ne yapabilirim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

Merhaba. Siteye yeni üye oldum. Hata numaralarinin oldugu listeyi indirmek istiyorum. Üye oldugum halde olmuyor. Neden?

Merhaba,benim sahip olduğumArçelik 5070 nf ile 5060 nf aynı grubama giriyor.(inceleme ve arıza kodları açısından)

Merhaba sayın ustalarım benim 5060 modeli buzdolabım var S3 lambası yanıp sönüyor KAYNAK nikli arkadasım saolsun listeyi yayımlamış baktım düğmelerden birisi basılı kalmış diyo nasıl cözmem gerekli duğmelere tekrar bastım hatta altlarından bıcak yardımıyla hafif kaldırdım ama olmadı nolur bi yardım edin teşekkür ederim

selam...
Beko NF 9052 s2 ve s7 sürekli yanıp sönüyor, motor, fan vs.çalışmıyor.sensör veya kompresörün arızalı olabileceği söyleniyor.
Ön panelde soldaki 2 tuşa aynı anda basarak fişi takıp çektiğimde, panel ışıkları kople sönüyor. Bu durumda iken; soldan 1. tuşa bastığım da kompresör yanındaki fan, 2. tuşa bastığım da dondurucu içindeki fan çalışıyor (soğutma yapıp-yapmadığını anlayamadım).Uzun süre basarak başka arızaya sebep olmak istemedim.
Dondurucuda 2 adet sensör var, 14 K ohm direnç gösteriyor, soğutunca direnç değeri yükseliyor-ısıtınca düşüyor(sensörler sağlam diyebilirmiyiz?).Kompresör gövdesinde piriz fazı ile aynı şiddette elektrik var.Bağlantı kılemensine ulaşamadığım için kontrol edemedim.
Not: 3 yıl önce aynı durum olduğunda, servis çağırmıştım,panel tuşlarının fonksiyonlarını kontrol ettikten sonra kompresör'ün oraya baktı ( 2 dk kadar, ne yaptığını göremedim),kompresörün değişmesi gerektiğini söylemişlerdi ama fişi taktığında dolap çalışmıştı.
Proğram resetleme yöntemi yeya kompresörün olduğu alt bölümde role,kontaktör,sensör vs. varmı?
KOnu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
selam...
Beko NF 9052 s2 ve s7 sürekli yanıp sönüyor, motor, fan vs.çalışmıyor.sensör veya kompresörün arızalı olabileceği söyleniyor.
Ön panelde soldaki 2 tuşa aynı anda basarak fişi takıp çektiğimde, panel ışıkları kople sönüyor. Bu durumda iken; soldan 1. tuşa bastığım da kompresör yanındaki fan, 2. tuşa bastığım da dondurucu içindeki fan çalışıyor (soğutma yapıp-yapmadığını anlayamadım).Uzun süre basarak başka arızaya sebep olmak istemedim.
Dondurucuda 2 adet sensör var, 14 K ohm direnç gösteriyor, soğutunca direnç değeri yükseliyor-ısıtınca düşüyor(sensörler sağlam diyebilirmiyiz?).Kompresör üzerinde piriz fazı ile aynı şiddette elektrik var.
Not: 3 yıl önce aynı durum olduğunda, servis çağırmıştım,panel tuşlarının fonksiyonlarını kontrol ettikten sonra kompresör'ün oraya baktı ( 2 dk kadar), fişi taktığında dolap çalışmıştı. yinede motorun değişmesi gerektiğini söylemişlerdi.
KOnu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaslar kımse yokmu bı mesaj yazmıştım ama hala cevaplayan olmadı lutfen bı yardımcı olun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam hocam, aynı arıza bende oluştu.
sen ne yaptın acaba bilgi verebilirsen sevinirim.

arkadaşlar beko NF 9052 Buzdolabımız son bir haftadır sorun çıkarıyor

Sorun: önce no frostu ve dolap kısmı stop etmişti, çalışmıyordu ışık dolap kısmının +5 derecede yanıp sönüyordu ve no frost ışıkları yanmıyordu. servis çağırdık baktılar ve sıfırladılar yeniden programlayıp bir gün boyunca açmamamızı istediler.
gerçektende dolap kendini toparladı ve soğutmaya başladı. ancak kullanmaya yeniden başladığımızda ışıklar yeniden sönüyor ve dolap çalışmıyor. kapatıp işe gidiyoruz akşam geldiğimizde dolap yine çalışmaya başlamış ve yine kapaklarını açıp kapadığımızda yeniden ışıklar gidiyor bu böyle devam edip gidiyor.
servis motorun yetersiz geldiğinden bahsette ve değişmesi gerektiğini söyledi ancak yeni takılacak motorun sıfır olmasına rağmen garantisinin olmadığını ve kumar oynayacağımı söylüyor. bu konuda fikrinize ve bilginize acilen ihtiyacım var motor 250 tl civarında olacak ve dolap 15 yaşında motoru değiştirsemmi yeni cihazmı alsam
şimdiden teşekkür ederim
selamlar

selam herkeze,benim sorunum s6 uyarısı test yapmak için ne yapmalıyım

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri