Arçelik 2200 Çamaşır Makinesi Motor Sorunu

Rezistansın daha düşük güçte olması problem teşkil etmez. Aksine daha yüksek olsaydı makine yüksek amper çekeceğinden problem olabilirdi. Yeni rezistans sadece suyu birazcık daha geç ısıtacaktır.

Rezistansı taktıktan sonra makinenin içine 2-3lt su dökerek rezistansın sızdırmazlığı kontrol edilebilir. Conta tam olarak kazana geçtiyse sızdırma olmayacaktır.

Problemlerinizi halletmenize sevindim. WFV4830 dönemine göre (1991-1994) en çok beğendiğim Bosch modellerinden biridir. Dilerim cihazı problemsiz kullanmaya devam edersiniz.

Sayın candogan62 mesajınız için çok teşekkürler.

Makinayı çalıştırdık sorunsuz çalıştı.

Bosch servisinin rezistans + 2 adet amörtisör değişimine 200 lira istediği söylediğiniz gibi 20 senelik makinayı 10 lira rezistans + adeti 3.5 lira olan 2 adet amörtisör ile yani sadece 17 liraya biraz emek harcayarak tamir ettik.
Eğer tamir edemeseydik yeni bir makina alma yoluna gidecektik...

Sonuç olarak hem bizim hemde ülkemizin karlı çıktığını düşünüyorum.

Buradan, bu güzel forumda iyi niyetli olarak paylaşımda bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılar.

Ara sıkmalarda da durum aynı mı?

Bir de sıkma devri yavaş derken kastınız sıkma anında da kazan 105d/d dağıtma devrinde dönmeye devam mı ediyor?
Yoksa dağıtma devrini aşıp normalden yavaş mı sıkıyor?

İlk problem varsa büyük ihtimalle karttan.
evet dagıma devrinde sabit bizde program sayacına yogunlastık oda faz veriyo sıkmada anlamadık

somunu biraz ısıtın kolaylıkla açılır

mrb çamaşır makinam su alıo boşaltıo ama dönmüo kayış kopmamış baktık başka ne olabilir ???

arkadaşlar.. çamaşır makinesinin kazanı dönmüyorr.. kayışa baktım sağlam
motordan ses geliyorr.. arıza ne olabilirr..?????????

sizin yapacağınız iş değil. teknik servisi çağırın.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri