Android ile Akıllı ev Ürünleri (Kendi üretimimiz)

150tl civarı maaliyeti olur.baskı devre üretecek yer buldum.1 adet 8TL.1 saate montajı yapılabilir. Yazılım ve devra tasarımı bana olduğu için maaliyet yok.Şimdi andorid uygulamasını yapıyorum.

150tl civarı maaliyeti olur.baskı devre üretecek yer buldum.1 adet 8TL.1 saate montajı yapılabilir. Yazılım ve devra tasarımı bana olduğu için maaliyet yok.Şimdi andorid uygulamasını yapıyorum.

üstat peki devre elemanlarını bulmak mümkünmüü::: ve montajını yapa bilirmiyiz...

mümkün elemanların hepsi bulunuyor.direnc.net ve dorukanstore.com dan alınabilir.Montaj sana bağlı ben yapabiliyorum bu tarz devreleri.

g7tdl.jpg

Ekran1:program çalıştırıldığında karşımıza gelen ekrandır.Buradan karta ait IP,PORT ve parola girilir.
EKRAN2 Eğer parola doğru ise kartta bir oturum açılır ve sizi bu ekrana yönlendirir.Buradan togglebuttonlar vasıtasıyla cihazlar (20 adet)ON/OFF yapılır.On ve OFF komutu verilince karttan komutun yapılıp yapılmadığına dair geri besleme gelir ona bağlı olarak Button konumu değişir.
EKRAN3:Cıkış ismine uzun basılı tutarsanız bu ekran açılır ve kolaylıkla çıkış isimlerini değiştirebilirsiniz.

Bluetooth üzerinden yapan arkadaşa örnek olabilir.Kartı bu hale tcp/ip tabanlı yaparsalar bence daha iyi satar.Ben öylesine takılıyom :)

g7tdl.jpg

Ekran1:program çalıştırıldığında karşımıza gelen ekrandır.Buradan karta ait IP,PORT ve parola girilir.
EKRAN2 Eğer parola doğru ise kartta bir oturum açılır ve sizi bu ekrana yönlendirir.Buradan togglebuttonlar vasıtasıyla cihazlar (20 adet)ON/OFF yapılır.On ve OFF komutu verilince karttan komutun yapılıp yapılmadığına dair geri besleme gelir ona bağlı olarak Button konumu değişir.
EKRAN3:Cıkış ismine uzun basılı tutarsanız bu ekran açılır ve kolaylıkla çıkış isimlerini değiştirebilirsiniz.

Bluetooth üzerinden yapan arkadaşa örnek olabilir.Kartı bu hale tcp/ip tabanlı yaparsalar bence daha iyi satar.Ben öylesine takılıyom :)

slm tolga264 bu baskı devre cizimini bana yollaya bilirmisin ve tasarımı hangi programla yaptın... bilgi vere bilirmisin... üstat birde bu devreyi bana yollama şansın varmııı

Devre proteusta çizildi.Devre Test aşamasında testten sonra olabilir.Kartı kontrol edecek android yazılımda son aşamasında

güzel bir sisteme benziyor kurulumu maliyetli bir sistemmi

Selam tolga264 bana da gönderebilir misin tasarımı bende ilgileniyorum bu tarz devrelerle yeni başladım. Benim düşündüğümde tam bu şekilde ip kontrollü bir devre merakla bekliyorum. Emeğine sağlık.

Forum istatistikleri

Konular
128,259
Kullanıcılar
450,081
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri