ana pano sorunu

aynı pano içerisinde hem ups hemde motor kontrol sistemleri varsa motorlar devreye girip çıktığında oluşan manyetik alan ups gibi çok hassas elektronik devreleri anormal çalışmasına neden olabilir.

kamerayı başka yerden beslediğimde de kameralarda atlama sorunu devam etti. sorun UPS'den kaynaklanmıyor yani.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
UPS panosuna priz hattından 220 V çektim. yani panoyu UPS'den deil de prizden besledim. aynı şey devam etti.

Sizin ana beslemede sorun olduğunu düşünmeye başladım. kendinize ait bir trafonuz varmı yoksa tedaşın A.G 'sinimi kullnıyorsunuz. eğer kendinize ait bir trafo yok ise bu sorun olabilir,
şöyleki;voltaj düşüşü olduğu durumlarda fluoresan lambaların söndüğü gibi.

ups panosuna ana panodan bağımsız kalın hatta dahada kalın bir iletken çekerek besle ups panosunun topraklamasını bağımsız biçimde sağlamca yap ups hattındaki topraklaman ile Şebeke topraklaman hiçbir yerde birleşmesin ups topraklaman ile nötr arasındaki voltajı 0.8 volta çek

Kamera ya giden kablolar kualsiyel yani yuvarlak kablo mu bu dış parazitlerden etkilenmemesi için önemli ayrıca kablolar fazla akım çekilen güç kablolarına yaklaştırılırsa ve florasan ampüllerde bu sorunu yapabilir

eger kameralar upsnin çıkışına baglıysa ups de düzgün çalışıyorsa sorun kamera sistemindedir.çünkü upsnin içinde voltaj regülatörü var yani gerilimi sabitler.şebeke elektriği düşük olsa bile ups normal çıkış verir.bazı kamera çeşitlerinde 220 yi 12 ye çeviren devre var oda arızalı olabilir.

benım gorusum kamera kabloları bır yerde manyetık alana maruz kalıyor arkadasım yada monıtor monutorun baglı oldugu hattı bagımsız bır sekılde topraklarsan sorunun cozulecektır

eger kameralar upsnin çıkışına baglıysa ups de düzgün çalışıyorsa sorun kamera sistemindedir.çünkü upsnin içinde voltaj regülatörü var yani gerilimi sabitler.şebeke elektriği düşük olsa bile ups normal çıkış verir.bazı kamera çeşitlerinde 220 yi 12 ye çeviren devre var oda arızalı olabilir.

aynen katılıyorum arkadasıma

selam arkadaş öncelikle kompazasyon panonu kontrol et veya ettir bunun cezaları ağır sonra şunu denedinmi upsye gelen enerjiyi kesip ups ile akuler üzerinden kameraları besleyip baktınmı ? yanlız ups devrede iken sorun hala varsa upsye bağlı diğer bilgisayar monitör yazıcı ve benzeri cihazlar normal çalışıyorsa sorun kamera sisteminde
yanlız ups devrede iken hiçbir sorun yoksa evet panolarda sorun vardır problem panonda ise filitre koyman lazım ki bu uzmanlık işi filitre hesabı için test cihazları gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri