akım trafosunda akımın bölünmesi

Akım trafosunun S1 S2 uçlarına iki tane akım alıcı bağlarsan ( sayaç- ampermetre) akım ikiye bölünür.
Seri bağlarsak?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ampermetre ve sayacın iç direnci ölçüm hassasiyetini etkileyebilir. Sağlıklı olanı uygulamayı yapıp, sağlam bir pensampermetre ile karşılaştırmaktır.
devrede 1 adet EPM-06 MULTİMETER 1 adet EPR-04 POWERMETER ve x5 kombi sayaç bağladım. Multimeter de gördüğüm akım ile fluke pensampermetre ile yaptığım ölçüm aynı. Şu an 4,5 kw yük verdim. 3 saat kadar çalıştırıp saatimin doğru yazıp yazmadığını da kontrol edeceğim.

devrede 1 adet EPM-06 MULTİMETER 1 adet EPR-04 POWERMETER ve x5 kombi sayaç bağladım. Multimeter de gördüğüm akım ile fluke pensampermetre ile yaptığım ölçüm aynı. Şu an 4,5 kw yük verdim. 3 saat kadar çalıştırıp saatimin doğru yazıp yazmadığını da kontrol edeceğim.

4.5 kWh x 3 =13.5 olması mı gerekiyor ?

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri