3 Trafonun Paralel Baglanmasi

2500 kva ! . Yükler ayrılamıyırsa ! stendbay kaç kva ? Bence, atlanan bir durum var. 120 kA sorunu nasıl çözülecek ?
2x2000+800 kVA olarak (iki trafo istasyonu) uygularsam daha uygun olacak sanki. Bu sekilde yukleri uygun sekilde ayirabiliyorum. Bu sekilde salt, AG bara secimi vs. problem olmaz diye dusunuyorum. Bu arada kurulu guc 7.7 MW.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2x2000+800 kVA olarak (iki trafo istasyonu) uygularsam daha uygun olacak sanki. Bu sekilde yukleri uygun sekilde ayirabiliyorum. Bu sekilde salt, AG bara secimi vs. problem olmaz diye dusunuyorum. Bu arada kurulu guc 7.7 MW.

Paralellik yoksa,sorun yok.Komp.- ları,OG den ve SVC li düşünün mutlaka.Paralellikte,kompanzas-
yonda,başınıza büyük sorun ! ola-
rak çıkacaktı zaten.

Son düzenleme:
abiciğim ag de öngörülen max 6300 amperdir teoride ama pratikte bu bir sürü sorunu beraberinde getiriyor 3500 4000 üzerine çıkmamaya özen gösteriyoruz . burada agde senkron olduğun barada 4-5 çıkış yapabilirsin sıkıntı yok ama onun diferansiyel korumaları diferansiyel koruma röleleri hücreler falan fıstık derken astar yüzden pahalı illa böle bir gereksinim varsa son çare yapılabilir . ama düzgün trafolar düzgün diferansiyel koruma röleleri ile . ha benim şahsi görüşüm biraz fantezi olmuş sizin düşünceniz og tarafını kullanacaksan heç bir sorun olmazda 10 mvaya 20 mwya kadar çıkarsın kontrolu kolay olur . ama ag yi kullanacaksınız bilemedim biz 4000 amperi geçmiyoruz

Paralellik yoksa,sorun yok.Komp.- ları,OG den ve SVC li düşünün mutlaka.Paralellikte,kompanzas-
yonda,başınıza büyük sorun ! ola-
rak çıkacaktı zaten.
abiciğim ag de öngörülen max 6300 amperdir teoride ama pratikte bu bir sürü sorunu beraberinde getiriyor 3500 4000 üzerine çıkmamaya özen gösteriyoruz . burada agde senkron olduğun barada 4-5 çıkış yapabilirsin sıkıntı yok ama onun diferansiyel korumaları diferansiyel koruma röleleri hücreler falan fıstık derken astar yüzden pahalı illa böle bir gereksinim varsa son çare yapılabilir . ama düzgün trafolar düzgün diferansiyel koruma röleleri ile . ha benim şahsi görüşüm biraz fantezi olmuş sizin düşünceniz og tarafını kullanacaksan heç bir sorun olmazda 10 mvaya 20 mwya kadar çıkarsın kontrolu kolay olur . ama ag yi kullanacaksınız bilemedim biz 4000 amperi geçmiyoruz
Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Kompanzasyon kismini cozecegiz.

Dedigim gibi kurulu guc 7.7 MW civari ve bu gucu trafolara bolmekte sorun yasiyoruz. En makul durumda 2x2000 trafo paralel ve daha kucuk bir alan icin 800 kVA ongorduk. 2x2000'de 6300A'i de gecmemis oluyoruz. 6300A pano imalati daha once yapmistik ve tesisi kullanim suresi boyunca sorun yasamadan kullanmistik.

Farkli yorumlariniz varsa paylasmanizi rica eder, cok tesekkur ederim.

Sistemler düşünülürken ! ," şu konu-
yu sonra çözelim " düşüncesi,gele-
ceğe tuzaktır.Paralel , daima,soruna
açıktır.Herşey iyi gidiyorken,herkes
iyidir.Sorun çıkınca,sen niye düşün-
medinciler ! allame kesilir.Siz olma-
dığınızda da ! ,kulaklarınız arkadan
çınlatılır ! .Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar