Adsl Hattında Sorun

arkadaşlar bu adsl ve pstn(telefon) sorunlarında telekom çalışanlarına yapılan ithamlar ve söylemler bence gereksiz sonuçta bu onların işi sen arızaya çağırdığın zaman mutlaka geliyorler evde olmasanız dahi iç tesisat hariç hepsini kontrol ediyorlar ....bence bizim halkımızın bilinçsiz olması bu gibi nedenlerle insanları yoruyor.onlarda zamanı iyi kullanmak ve gerçek sorunlarla ilgilenmek için sizin sorunlarınızı birkaç yöntemle siz ve kendileri teyid edip arzanın olduğunu tespit ettikten sonra geliyorlar görüyoruz adam internet almış kensine verilen splitteri greksiz diye kullanmıyor.kimisinin tesisatı sorunlu ve bazı özel durumlar mesela apartmanlardaki kutular çok düzensiz birbirine girmiş bakımsız küflenmiş oksitlenmiş su almış ....bilidğim kadarıyla telekom binalardaki ankastraların yenilenmesi konusunda bildiri göndermişti ben elektrikçi olarak takip ediyorum insanlar ankastraları yenilmek yerine ankastraları ahşap saç dolaplar içerisine değişiklik yapmadan sadece kötü görüntüyü kapatmışlar bizim halkımız cahil...adamın telefonu bozulmuş adam arızaya göndermiş farklı bir telefon taksa kontrol etse olay bitecek ama bu gibi basit çözümleri veya kontrolleri bile gerçekleştiremiyoz

bende bi aralar sorun yaşamıştım bina içindeki kablo eklerini lehimledim ve sorunum çözüldü...

telefon kablolarında ek yapmak bence gene sinyal düşümlerine neden olduğundan ek için boncuk adı verilen ek parçalarını kullanmak çok daha iyi.
Açık alanda ek yapacak arkadaşların bilgisinde olsun yaptığımız ek bir müddet sonra kararma ve küf yapıyor.Ben sorunu bu boncuk ekleriyle aştım.

arkadaslar modemlerınızı tv,monıtor,ups cıhazı vb manyetık alan olusturan cıhazlardan uzaklastırın

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,061
Son üye
bediraydogan

Yeni konular

Geri