ACER NOTEBOOK ARIZA

onu onarma mümkün önce çalışan cd pardus ile hdd sağlammı bak sonra sağlamsa hdd xp cd'si ile boot et R'ye bas deyince bekle F8'e bas ve hemen R'ye bas onarsın xp kendini.

nasıl bir bilgi işlem bu arkadaş ya? veri kurtarmadan direk formatı atmış, kasap mı ne :) boot cd ler var ordan başlatıp yedeklerini alabilirdiniz ama geçmiş olsun. file scavenger diye bi program onunla verileri klasöz klasöz kurtarabilirsiniz.

aynı sorunu bende yaşıyorum. bilgisayar açılınca monitoru kapatıyorum uykuya dalıyor tekrar açıyorum görüntü geliyor. sanırım ekran kartı sürücüsü ile alakalı bir sorun. güncelledikten sonra yaptı :)

Dostum XPE cidisi ile yedeklerini al. yedek aldıktan sonra tekrar sağlıklı bir windows kur bence.

formatını attır sonra bak keyfine herhangi bir donanım sorunun yoktur.

offf yaaa bu kadar basit hatalarda.. Notebook diskleri son zamanlarda sata ve ssd oldu onun diskini normal bir pc ye bağlayıp yedeklerini alabilirdiniz ama bende yeni okudum sorunu neyse artık file recovery programları ile getirebilirsiniz belki geçmiş olsun ama hiç hoş bir durum değil format atmak çk kolay ama önce nelerin kaybedleceği iyi hesaplanmalı ...

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,145
Son üye
sukruseker

Yeni konular

Geri