AC-AC İnverter Hakkında Bilgi

arkadaşlar elinde ac-ac inverterler hakkında döküman olan varmı?acil lazım
Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
frekans kontrolü nasıl yapılır.bunu sormak istiyorum

Öncelikle slmlar
Bu forumda yeniyim
açtığınız konu dikkatimi çekti inverter kurulumunda çalıştım
hatta 5-6 fabrikada inverter uygulamsı yaptım
bildiğim şeyleri paylaşmak istedim
öncelikle sanırım frekansını kontrol etmek istediğiniz almac vb. bunu gücü çok önemli çünkü:inverterin gücüde onunla aynı orantıda (tavsiyem üstünde olmasıdır)inverter giriş ve çıkış ünitelerinden oluşuyor motorun çalışma frekansını değiştirerk istediğiniz devirde çalıştırabilmenizi hatta zamanlam yaparak yumuşak kalkış hızlı seyir ve yumuşak durdurma gibi alternatiflerde sunuyor ben inverteri bir kazan yoğurma sistemini kontrol etmesi için kurdum ve potansiyometre (5 K ohm)'la frekans kontrolunu sağladım %100 başarılı oldum

sg3522 ıle frakans kontrolunu yap ılk önce çalıştırdıktan sonra çekeceğın güç e gore trafo ve mosfet kullan

sg 35 24 te kullanabılırsın

adam döküman sormuş siz iş söylemişsiniz varsa paylaşım paylaşın lazım olan kullansın,

ben invertör programlamayı sormuyorum yada inverter üzerinden frekans konrolünü sormuyorum bunlarla ilgili sıkıntım yok zaten.benim istediğim frekans kontrolü hangi elemanlarla yapılır vs istiyorum

konuyu anlayamadım yada tam olarak ifade edemiyorsunuz frekans kontrolunu sormuyorum,frekans kontrolu hangi elemanlarla yapılır demişssiniz
Öncelikle neyin frekansını kontrol edecksiniz onu bilmemiz gerekir ki ona göre elamnları yazalım ac-motor hz kontrolu inverter ve ona bağlı olarak potansiyometredir bunu demeye çalışmıştım ve yukarıdaki yorumumda açıklamıştım ac-ac inverterle ilgili merak ettiğin yada ne istediğini tama olarak yazarsamız yardımcı olurum
Saygılarımla

benim istediğim bir ac motor frekans kontrol devresi yapmak bunu pwm ile yapacağımıda biliyorum.ama bu araştırmaya yeni girdğim için elimde pek döküman yok.internette araştırdğımda istedğimi bulamıyorum.varsa bu istedğimle ilgili bilgi elinizde paylaşırsanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri