Abb acs 310 yardim

musa217

Üye
Mrb abb acs310 4 kW surucum var PID çalıştırmak istiyorum aynı sürücüden pid kopyaladim ama surucum F0035 alarmı veriyor hata kodu giriş kablolalama ve motor kablo flan hepsini kontrol ettim sıkıntı yok hatta motor kablolarını sürücüden sokup enerji verince yönde direkt olarak f0035 veriyor başka ne olabilir yardımcı olacaklara TESK ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Usta benim sürücü sıfır bu hatayı verdi ozmn disebl etsem sıkıntı cikmazmi

motor girişleri ile besleme girişleri karıştırılmadıysa bi sıkıntı çıkmaması gerekir. tabi önceden ilgili parametre pasifleştirilip hatalı bağlatı yapıldıysa sürücü fiziki bi zarar görmüş olabilir. ABB'den detek almanızda yarar var.

motor girişleri ile besleme girişleri karıştırılmadıysa bi sıkıntı çıkmaması gerekir. tabi önceden ilgili parametre pasifleştirilip hatalı bağlatı yapıldıysa sürücü fiziki bi zarar görmüş olabilir. ABB'den detek almanızda yarar var.
TESK usta girişleri kendim bağladım doğru sürücü sıfır geldi ama bu sorun var aklıma sürücü çalışma voltajını otomatik mi ayarlıyor yoksa biz 400v ile 430v arası çalış gibi seçenek varmı

TESK usta girişleri kendim bağladım doğru sürücü sıfır geldi ama bu sorun var aklıma sürücü çalışma voltajını otomatik mi ayarlıyor yoksa biz 400v ile 430v arası çalış gibi seçenek varmı

motor kabloları uzunsa aynı arızayı verebiliyormuş. motor besleme bağlantılarını yapmadan bi deneme yapın isterseniz. bi de sistemde nötür kullanılıyor değil mi?

düzeltme: motor beslemesini söküp denediğinizi sonradan farkettim.

Son düzenleme:
Üç fazı da kontrol edin, fazlarda bir "ripple" (dalgalanma, sıçrama) varsa aynı hatayı verir.
Ustam kontrol ettim dalgalanma flan yok ilgili parametreden disable yaptım bu seferde f004 veriyor direkt açar açmaz sanırım sürücü yeni olmadina rağmen sıkıntı var baka yerdeki aynı sistem sürücüyü buraya taktım sıkıntı yok normal calisiyor
motor kabloları uzunsa aynı arızayı verebiliyormuş. motor besleme bağlantılarını yapmadan bi deneme yapın isterseniz. bi de sistemde nötür kullanılıyor değil mi?

düzeltme: motor beslemesini söküp denediğinizi sonradan farkettim.
Motor kablolarim Max 4 MT onuda degistirip denedim her ihtimale karşı ama problem devam ediyor

Ustam kontrol ettim dalgalanma flan yok ilgili parametreden disable yaptım bu seferde f004 veriyor direkt açar açmaz sanırım sürücü yeni olmadina rağmen sıkıntı var baka yerdeki aynı sistem sürücüyü buraya taktım sıkıntı yok normal calisiyor

Motor kablolarim Max 4 MT onuda degistirip denedim her ihtimale karşı ama problem devam ediyor

anlattıklarınız parametresel bi arızadan çok fiziki bi arızayı işaret ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri