AŞIRI KOMPANSAZYON

Devrede endüktif yükler (motor .trafo ve sargılı devreler) çalışıyorken role kapasitif gosteriyorsa akım trafosu (k ı ) kablo uclarını yer değiştirin endüktif ledi yanacak ve kondansatorler sırayla devreye girecektır kosinis fi metredekı deger 1 yaklasacaktır deger yükselmiyorsa kondansator akımlarını ölcün akım trafosu bağlantıları kopukmu bakın ve akım trafosunun koyuldugu yerin kondansatorlerden once olması lazımkı kondansatorlerin cektıgı akımı ölcebılsin ben entes rg 12 t kullandım ayarı kendısi yapıyor yeni modelleride cıktı tavsiye aderim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar og den ölçüm olunca neden sabit bağlama gerği duyulur böyle bi kuralmı var herkes bunu söylüyor bzim 1500 kvar lık kondansatör gurubu var ölçüm de o den yinede sabitimiz yok çoğu yerde sabit bağlanıyor tüketim aniden düşünce yani kullanım olmayınca bu sabitte etkiliyor birde arkadaşım sen rölenin ayarlarını ve monofaze kondan satörlerini iyi ayarlaman lazım çünkü senin yüklerin dengesiz birde akım trafosu yönlerin doğrumu polaritelerin ters ise rölenin algılaması olmaz buda san yansır bu bir ihtimal tabi kolayt gelsin

akım trafolarınızın durumu nedir doğru bağlandığından emin olun ayrıca dönüştürme oranları ve çarpan değeriniz nedir

akım trafolarınızın durumu nedir doğru bağlandığından emin olun ayrıca dönüştürme oranları ve çarpan değeriniz nedir

dönüştürme oranı 150/5 röleden de aynı şekilde seçtim

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,174
Son üye
zemred

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri