90V 40A Laboratuvar Tipi Güç Kaynağı Yapımı

İyi forumlar. Bu projemde kaliteli bir 850W PSU ve bunlar kullanılacak:

https://m.n11.com/urun/bakayelektro...-40a-dc-dc-gerilim-yukseltici-modul-15591770#

https://www.amazon.com.tr/dp/B09BVP...e=380333&creativeASIN=B09BVPGPH1&linkCode=asn

Açık olup olmadığını anlamak adına led ve born jaklar kullanılacak 2 tane. Bir de 100K 2 tane potansiyometre düşünüyorum hem V hemde A değerlerini ayarlayabilmek için.

Proje sağlıklı mıdır? Uzun süre sıkıntı çıkmadan kullanabilir miyim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu modul voltaj yükseltiyor. 13 voltun altında calismaz.

geri besleme devresi / kaynağı önemli. evet voltajı yükseltiyor ama amper her zamanki gibi sorun oluyor. akü guruplarında verimli ama diğer türlü verim alamıyorsun. düz mantık kayıpları yok sayıyorum.12 volt 100 amper akü ile besledin. çıkışı 60 volt ayarladın, çıkışta 100 amper değil 20 amper alırsın. dediğim gibi düz mantık kayıpları saymıyorum. voltajı yükseltiyor mu evet yükseltiyor ama her şeyin bir bedeli var. besleme ne kadar büyük ise verim o kadar iyi.

Ama 10V ile 60V girişinin olduğunu yazmışlar eğer yanlış anlamadıysam.

Ben anlatamadım.

Bu modüle dc voltaj veriyorsunuz. Amacınız verdiğiniz voltajin üstünde bir voltaj almak ise sorun yok.

Mesela elinizde 24 volt sabit bir guc kaynagi var. Bu modülü buna başlayabilirsiniz. Cikistan 48 volt alabilirsiniz. Ama bir devrede 5 volt ihtiyacınız var alamazsınız.

Ben anlatamadım.

Bu modüle dc voltaj veriyorsunuz. Amacınız verdiğiniz voltajin üstünde bir voltaj almak ise sorun yok.

Mesela elinizde 24 volt sabit bir guc kaynagi var. Bu modülü buna başlayabilirsiniz. Cikistan 48 volt alabilirsiniz. Ama bir devrede 5 volt ihtiyacınız var alamazsınız.
aynen öyle ustam, step up / dc booster. sadece yukarıya

Ben anlatamadım.

aynen öyle ustam, step up / dc booster. sadece yukarıya

PSU’lar en yüksek kanallarından 12V verebiliyor. Almayı düşündüğüm PSU’da o kanaldan 70 Amper verebiliyor. Böyle bir durumda ben en fazla kaç A kaç V alabilirim?

Veya ustalarım, o 12V’yi benim yükseltebilme gibi bir ihtimalim var mı herhangi bir komponent veya devre ile? Yani o komponent veya devreye 12V giriş sağlanacak ama ne kadar yükseltebiliyorsam o kadar çıkış sağlanacak. Bu işlerden pek anlamıyorum da, olmuyorsa da 12V ile devam etmek zorunda kalacağım.

Son düzenleme:
Size ne lazim kac volt kac amper guc lazim bu voltajda ne calistiracaksiniz?

Bize detay verin bizde size öneride bulunalım.

psu 65 amperliği taktım ve gümlettim, psu ile değil akülerde verimli oluyor. yani amper gücü psu ile olmuyor. yada ben beceriksizim. ama akü desteği ile iş gördüm o ayrı konu.

Size ne lazim kac volt kac amper guc lazim bu voltajda ne calistiracaksiniz?

Bize detay verin bizde size öneride bulunalım.

14.4V matkap motorunu örnek verebilirim lakin çok değişken olacak çalıştıracağım şeyler. Şöyle bir değer veremez misiniz?

Atıyorum 60V’de 10A veya 30V’de 20A gibisinden.
psu 65 amperliği taktım ve gümlettim, psu ile değil akülerde verimli oluyor. yani amper gücü psu ile olmuyor. yada ben beceriksizim. ama akü desteği ile iş gördüm o ayrı konu.

PSU’larda kalite önemlidir. Dediğim gibi alacağım PSU 12V kanalından 70A verebiliyor ve tamamen japon cap ile donatılmış.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri