5 adet hoparlörden ayrı ayrı ses almak

Arkadaşlar merhaba konuyu yanlış yere acıyorsam özür dilerim.Yapmak istediğim şey mikrofondan konuşurken 5 ayrı hoparlörün hepsinden ayrı ayrı yada aynı anda ses cıkması.yani 1.hoparlörden konusmak isterken 2.hoparlörden ses cıkmasın ama istersem 5inden de aynı anda ses cıksın.elimde sadece hoparlörler var geri kalan malzemeyi temin edicem elektronikten fazla anlamıyorum o yüzden devre falan kurmadan satın almam gereken ekipmanları ve uygulamam gereken yolu gösterirseniz sevinirim.

Her birine ayrı ayrı anfi yapıp girişleri tek kanaldan sürerek ve her anfiyi ses kontrolü yaparak bir adet master volume kontrolü kayarak bu dediğinizi yapabilirsiniz.

Çok fazla anlamıyorum acıkcası ama benim aklıma bu 5 hoparlörün kablosunu ayrı ayrı 5 puara bağlayıp tek anfiye bağlamak geldi ama ne kadar sağlıklı olur onu kestiremiyorum yorumunuz için teşekkürler en kötü ihtimal öyle yapıcam

Çok fazla anlamıyorum acıkcası ama benim aklıma bu 5 hoparlörün kablosunu ayrı ayrı 5 puara bağlayıp tek anfiye bağlamak geldi ama ne kadar sağlıklı olur onu kestiremiyorum yorumunuz için teşekkürler en kötü ihtimal öyle yapıcam

Hoparlör,empedans,amfi.hoparlörlerin gücü ve omajı,hattın uzunluğu,amfi nin teknik özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler var.Bu üçü uyumlu olmazlarsa sistem çöp olmaya mahkumdur.

trafolu hoparlör ve amfi ile her hoparlörün kablosunu ayrı çekip bir merkezde toplarsanız,anahtar sistemi ile sesi dağıtabilirsiniz.farklı yerlerde farklı ses kullanacaksanız uygulama farklı olur.Ara puar anahatar çok amatörce olur,metal kutuya uygun switch ler kullanmayı deneyin.Kolay gelsin

Teşekkürler yorumunuz icin dün denedik sistem sıkıntısız çalışıyor puar sistemini 2 adet 3lü komitatör anahtarla sıva altı masaya uyguladım görüntü olarak güzel oldu ac kapa yaparken ufak bir cızıltı oluyor ama o kadar problem değil

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri