4 yollu role ile 3.5 kw motor sürme

abuzerefendi

Katılımcı Üye
Elimde 4 way role var. Her yolu için max 10 amper yaziyor. Su motoru 3.5 kw monofaz birde 7.5 kw trifaz var ama o farkli yere bağlı. Ben şimdi bu 4 lu role ile 3.5 kw olan su motorunu çalıştırmak istiyorum ama 15 A çekecek bu motor. Role ise max A diyor. Rolenin 3 ucunu bu ise ayırıp paralel faz baglayabilirmiyim. Yani her yoldan 5A geçecek şekilde dagitabilirmiyim. Birisi ac de paralel bağlantı olmaz patliyor gibi bir şey yazmıştı diye hatırladım bağlamadım tırstım. Bu dediğim mantikli mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yapacak olduğun her kablo boyunu aynı tut giriş ve çıkışları hiç bir şey olmaz biri uzun biri kısa olmasın

4 yollu röle demişsiniz ama fotoğrafı yok. Nasıl birşey bu? Mini röle mi? Elektronik devrelerdeki gibi birşey mi?

Saygılar....

Lınkdekı röle ıle degıl 3 kw. motor, çok daha altdakı güçleri bile çalşitıramazsın. Önce ıfadenız yanlıi 4 yollu röle değil, 4 adet tek kontaklı röle bahsettiğiniz. Normal kontaktör kullanmalısın.

Bu röle o güçteki motor için uygun değildir. Bu röle ile daha büyük bir kontaktörü çalıştırıp yükü kontaktör üzerinden besleyebilirsin.

Saygılar....

Lınkdekı röle ıle degıl 3 kw. motor, çok daha altdakı güçleri bile çalşitıramazsın. Önce ıfadenız yanlıi 4 yollu röle değil, 4 adet tek kontaklı röle bahsettiğiniz. Normal kontaktör kullanmalısın.

Hmm peki kontaktor olarak bir oneriniz var mi su veya bu gibi diye ornek olarak bir tane linki verebilirmisiniz

Siemens, telemecanıque, vs marka adreslerıne bak veya satıcıya , 16 amp. kontaktör sor. Bobin gerimin kaç volt onuda söyle.

Siemens, telemecanıque, vs marka adreslerıne bak veya satıcıya , 16 amp. kontaktör sor. Bobin gerimin kaç volt onuda söyle.
Arduino ile kullanacağım. 220 ac yi kontaktör kullanacak ama kontaktörler tetik için de 220 v istiyor. 1 tane siemens kontaktör buldum 24 v ile tetiklenen onun için de role mi kullanmam gerekiyor yada yukaridaki role ile kontaktore mi tetik vermem lazim yani 220 v ye role ile çevirip role kontaktör u mu tetikliyecek

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri