380 v rezistans bağlantı

Ben Nötrn ortaklamasını yaptım 3 rezistans bağlantısını yaptım nötrn köprü yaparak 2 adet rezistans boşta kaldı. 2 adet rezistans bağlantısını nasıl yapacağım kafam çok karıştı 4 uç var 2/2 yani yardımcı olabilecek var mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_9168.jpeg
    IMG_9168.jpeg
    400.8 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_9169.jpeg
    IMG_9169.jpeg
    208.6 KB · Görüntüleme: 38
  • image.jpg
    image.jpg
    339.8 KB · Görüntüleme: 40
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ben Nötrn ortaklamasını yaptım 3 rezistans bağlantısını yaptım nötrn köprü yaparak 2 adet rezistans boşta kaldı. 2 adet rezistans bağlantısını nasıl yapacağım kafam çok karıştı 4 uç var 2/2 yani yardımcı olabilecek var mı ?
Rezistans üçgen bağlantı şemalarını inceleyiniz.

Yaklaşık 30 adet rezstans mevcut.
2 faz ile besleyecek iseniz paralel guruplar şeklinde.3 faz ile besleyecek iseniz 5'erli paralel bağlı 6 grup yapın.
Üçünü kendi arasında üçgen bağlayın.
Diğer üçünü de kendi arasında üçgen bağlayın. Nötr ile işiniz yok.Kullanacağınız kablo kesidini akım hesabı yaparak seçin.
Topraklamasını yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri