30kw motor akımı hakkında bilgi

yılmaz41

Üye
Meslektaşlar çalıştıgım firmada bir eksantrik preste 30 kw motor var. softstarter ile baglı.Fakat kalkışa geçtiginde yaklaşık 30sn 135-235A arası akım çekiyor.sisteminde bir adaet volan çeviriyor.fakat volan elle dahi rahat dönüyor.softstarter telemekanik marka 37kw lık.

bu kadar fazla akım çekmesi normalmi?

motor bir iki defa kalktıktan sonra baya bi ısınıyo.ayrıca kalktıktan sonra akımı 19A e kadar düşüyor.

burada 55kw lık bilezikli motorlarda var ama onlar bile ilk kalkışta 175A i geçmiyor.en azından öle görüyor.

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

motor gamak 30kw 380v 1450dd 57A motor etiketi

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Volantlı motorlar normal devirlerine ulasana kadar yük fazla olacağı için fazla amper çekiyor.Devirlerini aldıktan sonra volant da yardım ettiği için amperi düşüyor.Ama 30 kw motor için o amperler fazla.Motor gücünü artırırsan kalkış amperi düşer.Birde motor klemensine 7,5- 10 kvar kondanstör bağlarsan amperin düştüğünü görürsün.

Volantlı motorlar normal devirlerine ulasana kadar yük fazla olacağı için fazla amper çekiyor.Devirlerini aldıktan sonra volant da yardım ettiği için amperi düşüyor.Ama 30 kw motor için o amperler fazla.Motor gücünü artırırsan kalkış amperi düşer.Birde motor klemensine 7,5- 10 kvar kondanstör bağlarsan amperin düştüğünü görürsün.

evet arkadaşıma katılıyorum 30kw motorun bukadar yüksek akım çekmesi normal degil

Motorun rulmanlarına da bir bak. Sesini dinle

soft starterden başlangıç süresinin ayarını max. yaptığınız zaman akımlarda bir düşme oluyor mu? motorunuzda fazla bir zorlanma var gibi görünüyor, soft starter yokmuş gibi demoraj akımı oluşmuş, motorunuzu kontrol etmenizi öneririm saygılarımla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri