220V 450Watt Motoru dimmer ile sürmek

Nozülle

Üye
Arkadaşlar 220V 450Watt aşağıda resmi olan motoru dimmer ile kontrol etmek mümkün mü?
mator.JPG

Motor torna makinasında çalışacak ve yük altına girebilecek.

Torna makinasının kendi elektronik aksamı bozuldu.Ben de motoru dimmer kontrol etmeyi düşünüyorum.İlgili topik aşağıdadır,

https://www.kontrolkalemi.com/forum/motor-suruculeri/89535-mini-torna-motor-surucusu.html

Şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kendin yapmak istersen triyak ile dimmer devresi yapabilirsin. hazır bir sey istersen motor sürücüleri var en ucuzunu 400tl ye alırsın trıyak ile yaparsan en çok 30tl ye yaparsın.?__?

devre için önerim yok arkadaşlar gereklı yorumu yapmış zaten çözümü motor hızını mauel kontrol de bulduysam dimmer yapabilirisin. motorun zarar görmez. dimmer devresi için. malzeme alıpta kendini yormana gerek yok hazır dimmerler. bi elektrikçiye git dimmer anahtar de sıvaaltı kasaya montajlı şekilde 10tl gibi bi paraya alabilirsiniz. işinizi görür diye düşünüyorum...

Teşekkürler üstad dimmer ile yapmaya çalışacağım.

dikis makinalarinin pedali da isini gorebilir kanimca.

500w dimmer devreleri (nette şemalar mevcut) veya arkadaşların bahsettiği lamba dimmeri dikiş makinası pedal devresi hatta matkap(500 w) düğmesi iş görür.

Çok teşekkürler arkadaşlar.

Bu çin malı makinelerin ac motor sürücü kartları hep sorunlu çıkıyor gibi.

Bir arkadaşımın tornasıda aynı sorunu yaptı.Ayrıca yine ac motorlu bir kıl testere makinam var.Onda da motor kafasına göre kısa süreler hızlanıp yavaşlıyor:)

Bu devre kartlarında bir şeyler kalitesiz ama elektronikten anlamadığım için çözemedim.:)

Arkadaşlar 2 farklı dimmerli anahtar ile denedim.Motor bir an hareket edip duruyor.Çalışmıyor.

Videosu aşağıda,
[video=youtube_share;n_Qiok9nRPg]http://youtu.be/n_Qiok9nRPg[/video]

Motoru 24 volt dc çıkışlı güç kaynağına bağlayınca çalışıyor.Yani motor bozuk değil gibi.Anlamadım bu işi...

Etiketin resmini çeksene aga

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,278
Son üye
twineys

Yeni konular

Geri