220 v 50 hz ile carpildim

dethrone

Üye
bugün bir işle ugrasirken carpildim 220 v 50 hz anlık bi carpilmaydi ve sigorta atti. 1 sn bile degil öle diyeyim.

üstünden 4 5 saat geçti fakat kalp tarafında cok ufak bi agri var bir kaç saattir ve nefes yetmiyor gibi oluyor.

sizce bu psikolojik mi yoksa okulda ögretilen ac elektrigin kalp ritmini bozabilecegi tehlikesi ile karsi karsiya miyim sizce acile gitmeli miyim

fikir bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Neden önlemini almadın ki? Doktora görünmende herzaman fayda var. Birdaha iyi dikkatli olursunuz umarım.

bugün bir işle ugrasirken carpildim 220 v 50 hz anlık bi carpilmaydi ve sigorta atti. 1 sn bile degil öle diyeyim.

üstünden 4 5 saat geçti fakat kalp tarafında cok ufak bi agri var bir kaç saattir ve nefes yetmiyor gibi oluyor.

sizce bu psikolojik mi yoksa okulda ögretilen ac elektrigin kalp ritmini bozabilecegi tehlikesi ile karsi karsiya miyim sizce acile gitmeli miyim

fikir bekliyorum

pisikolojik olabilir dusuncenle ilgili biraz bilgi verirsen daha net konusabilirim

Cok gecmis olsun hocam

Size tavsiyem elektrikle ugrasirken onlemini slmanizdir

Ayrica kablo pano ekipmani vs gibi elektrik komponentlerine temas ederken her zaman sag elinizi kullanin.ben solagim ama her zaman sag elimle mudahale ederim.defalarca carpildim ben de ama bu sayede kalple ilgili bir sıkıntım olmadi

Tekrar gecmis olsun.bi doktor muayenesi en iyisidir

Geçmiş olsun. O kanımca psikolojik ama doktor kontrolü şart.
Yeryüzünde hiç bir tutar sizin hayatınızdan daha önemli olamaz !

sen bide 80 amper nh bıcaklı sigortayı takmaya calışırken yapışık kalan kontaktör yüzünden suratına patlasın o anki kalp çarpıntısınla piskolojiyi hisset kokusuda sonradan duyuluyor 5 dakikada gözlerinin görmemesi ikramiyesi test edildi :eek::confused::D:D:D:D

Ilk çapılmam 6 yaşında başladı, herhalde 40-50 kez çarpılmışımdır. Birkaç kere ateşleme bobini çarptı. Bikaç kere de 1200v a çarpıldım. Parmak uçlarım yandı ama birşey olmadı. Zamanla bünye alışıyor galiba :)

Bu durum psikolojik de olabilir. Çünkü herhangi bir çarpılma anında insan vücudunda belli süre içerisinde bir şok yaşar ( bireyden bireye değişebilir). Eğer çarpılmada sadece faz kablosunu ellediyseniz herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum çünkü bende aynı şekilde geçen sene kumanda panosunda devre sökerken çarpılmıştım zaten 220 Volt çok yüksek bir gerilim olmadığından siz elinizle değer değmez hemen atar benimkide böyle olmuştu 1 sn bile olmadı çarpılma anım hemen attı tabi bu 220 Volt zararlı değil demiyorum bu sizin uğraştığınız işteki akım değerine göre değişir. :)

Akım tutar,gerilim çarpar.geçmiş olsun bende psikolojik olduğunu düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,008
Son üye
velicetin06

Yeni konular

Geri