2012de insan oglu foton kuşagına giriyor

Konun kendisi saçmalık.Hepsini sil.Millet de rahat etsin sen de.
İlimle-forumla alakasız bir konuya bir çok tepki geliyor ve sadece tepkileri siliyorsun.

Yukarıdaki mesajı , üzerinden geçen süre dolayısı ile yeniden düzenleyemedim.
-----------------------

Okul yıllarım ve sonrasında pek çok hoca ile yakın çalışmalarım oldu.
Prof ünvanında rezil köpeklerde gördüm,baş tacı eğitmenlerde.
İş yaparken , usuller , işin gereklerine göredir.
Sizin ulaşamayacağınız yerdeki işi yapan "çırak" olsada işini yapıyorsa ona yardım görevinizdir , dediği dinlenir.
İşe yaramaz zırvalıklar içerisinde ise, "prof dedi" delil olamaz.
Akademik ortamlarda yeterli zaman geçirir ve yönetimle "iyi" ilişkiler kurarsanız prof olmanız marifet değil kaçınılmazlıkdır.
Termodinamik ve magnetizma ile ilgili kurallar 1700-1800 yıllarına aittir ve öyle olmadığını "quantum" teorileride söyleyemediler.
Atom fiziği ve etkileşimleri üzerine yapılan araştırmaları okumaya ömür yetmez.
İnsanın fiziği ile ilgili , günümüz elektroniğininde katkıları ile gelinen , bilinen sınırlar bellidir.
Bu çalışmaların sonuçları , delillere dayalı olmadığı sürece zırvalıktır.Hele söylenilenlerin aksi ispatlı ise.

U=R*I ifadesini kullanabilirsiniz.
Lakin üzerinde tartışabilmek için ilk önce yüksek matematik bilmelisiniz,sonrada atom fiziğinin en ince kurallarını dahi yalayıp yutmuş olmalısınız.O noktaya geldiğinizde ise yukarıdaki formülün ancak özel şartlarda , bazı kabullerle geçerli olduğunu görürsünüz.
Yeterli miktarda iyon üretmek basit iş.Canlılar üzerindeki etkisini gözlemlemek basit iş.Sayısız deneyi ve raporları var.
Magnetik alanların etkileri ile ilgili uzun ve geniş kapsamlı raporlar var.
Bunlarla ilgili bilgi derlemek ve üzerinde fikir yürütmek için yıllar süren emek harcamış olmanız gerekirken,bir kaç magazin haberi okumak ve ticari manipulatif aksiyona şahit olmak , hımm bende baya bir şey öğrendim demenize yetmez.
Buna bizim buralarda , iki günlük seyislikle kırk yıllık at boku karıştırmak denir.
Prof ünvanı bu eyleme engel teşkil edemiyor maalesef.

İyonların etkisi sorulsaydı , astronomik olaylar sorulsaydı , kromozomların doğası sorulsaydı , gereken cevaplar verilirdi-vermek gerekirdi.
Elektrik ve elektroniği ilgilendirmeyen konu yok.

Lakin foruma konu yapanların yaşlarından fazla bir zamandır bu tür "şeyler" gündeme zorla sokulur.Zaman içerisinde zırvalık olduğu anlaşılır ve tanrısı ölmüş iflas etmiş "izm"ler gibi bir kenara saklanır.Bir kaç on yıl sonra aynı oyun günün argümanları ile yeniden sahnelenir.
Bir konuda araştırma yaparken eskilerinde bunu görmüş olabileceğini ve neler bulabildiklerini araştırmanız mutlaka gereklidir.Literatür taramasıda diyebilirsiniz arkeolojide , hatta mitoloji bile yardımcı olacaktır.

Bazı arkadaşlarımızın tepkileri bilindik "şey" olmasındandır.
Uyanık olmak lazım , gafletle ihanet farklı eylemlerdir ama sonuçları aynıdır.

Bu tip konular çok su götürür...

----------------------

Yönetimden ricam var.
Kimse kimseye sövmediği sürece bırakın tartışma devam etsin zaman içerisinde durulacak ve her iki tarafda , en azında karşı durabilmek adına da olsa bilgi kazanacaktır.Bu ise ortak noktaların bulunmasını sağlar.
Yok eğer gidişat farklı ise müdehale edip orayı burayı silmek editlemek işe yaramıyor.
İlgi ve bilgi alanınız dahilinde , yönlendirici sorular-cevaplarla manipüle de edemiyorsanız , uygun bir açıklama ile konuyu sonlandırır ve kısa bir süre sonrada kaldırırsınız.

Buradan daha eski ve çok daha fazla üyesi ve çok daha fazla konusu olan forumlarda benzer olaylar karşısında çok yol denendi ve belirli tecrübeler edinildi.bunların incelenmesi , hataların tekrarlanmaması açısından yararlı olacaktır.

---------------
Bilginin kötü bir huyu vardır.
Odaklanır.
Ustalaştıkca özel konular size gelir , uğraştıkca bilginiz artar.
Bu böyle sürer gider.

Özellikle elektronik forumlarda gözlemlediğim bir olumsuzluk var.
Bir müddet sonra , yakınlaşan bir kaç kişi , ayrılıp kafalarına göre sayfa açarlar.
Bu ayrılığın etken ve edilgen dinamikleri ayrı bir konudur.
İşin kötü yanı , rekabetle gelişim değil , bölünen güçle ortaya çıkan zafiyettir.
Tartışmaların tadı tuzu kaçar.
Bir kaç atraksiyonla arama motorlarının verdiği link gezginleri-ödev beleşcileri sayıyı şişirsede dikkatli olmak lazım.Bir müddet sonra telefon rehberi gibi , şahıs çok konu yok olabilir...
-------------------------
Benim şahsi görüşüm ve edindiğim tecrübeler gösterirki , yazı ile söz, söz ile hal eş değildir.
Uzun uzun yazmaya da okumayada zaman yok.
Karşılıklı mimik ve jestlerimizide göremiyoruz.
Aynı eğitim düzeyinede sahip değiliz.
Bu sebeplerden dolayı derimki her kelimeye takmayın.Fazla ya da eksik hitabete aldırış etmeyin.İçerisinde bilgi varsa yol gösteriyorsa bunu arayın.
Sorunuza-konunuza cevap yazan biri , biraz saklamışsa araştırmanızı sindirmenizi gerekli görmüş olabilir ve ya daha açıklayıcı olmaya zorluyordur.
Sorunuzu ne kadar iyi ortaya koyabilirseniz o kadar kolay çözebilirsiniz gibi...
Ben şahsen , en azından beni adam yerine koymuş cevap yazmış diye düşünüyorum.
----------------------------
Bazı yazılar silinmemiş olsaydı , bu ne lahana bu ne perhiz , diyerek yazdıkların örtüşmüyor diyenler çıkabilirdi.:rolleyes:

Bu yüzden , yazdıklarımdan kırılanlar oldu ise özür diliyorum.

Son düzenleme:
üstadım dedikleri katılıyorum ve bu konuyu daha fazla kaşımamak doğru olacağı kanatiyle bu konudan uzak duruyorum

Arkadaşlar bu konuyu ben açtım ama konuyu başka sitelerde tartışıldıgı için merak ettigimden.
Hay merak etmez olsaydım .Yazının hepsini okuyorsunuz sorumu okumuyorsunuz. Benimde konu hakkındaki bilgim sizin kadar.

Bende bu konuda bilgi sahibi birilerini arıyorum ama astroloji açısından,fizik açısından kimya açısından bakan tartışacak kişiler yokmu ?

Teknik bir sitede bilimsel olarak beni aydınlatacak birilerinin var olduguna'da inanıyorum

arkadaşlarım bende bu konuları çok merak ediyorum. ama ışık beden olayı hakketn saçma yahu

Son düzenleme:
O sırada elektrik olmayacağı için elektrikçiyede ihtiyaç kalmayacak. O zaman biz ne yaparız.....

Dur bakayım aklıma geldi. Banka soyarız. İyi de banka soymak için kapıya bile yaklaşamayız. Çünkü polisler anında kafamızdakini okuyup yakalarlar bizi...

Eh ne yapalım biz de boyut değiştiririz :S

daha detaylı bılgıye nereden ulasabılırız? yazmıs oldugunuz yazının kaynagı nedır?
bence yazılan lar sadece teorı yakın zamanda avrupada bı deney yapılmıstı dunyanın merkezıne ınılecek falan fılan dıyemerakla beklıyodum tam bı fıyasko cıktı...belkı dedıgınız gıbı gunes sıstemınde degısıklıkler olabılır ama dna nın degısecegıne ınanmıyorum

bence bv avrupalı bılım adamlarının sacmalıklarından bızım ıslamı ınanısımıza gore boyle bısey de olacagını zannetmıyorum...

Valla bunu paylaşan demiyorum dikkat yazan vatandaş üstüne alınabilir. Çok saçma hocam bırakın bu hurafeleri önünüze bakın derim ben.Bunlara bakarsak her sene bi yıldız dunyaya carpacak bir göktası düşecek güneş sönecek ay dönecek merak etmeyin bu nizam intizamı saglayan herseyin ayarını herkesten iyi bilir siz o taraflara kafa yormayın.elektrik önemli bir güç bunun yerini tutacak da bir şey yok bu bi icat degil ki enerji bunu biliyorsunuz.Benim nacizane fikrim siz bosverin elektiriğe ihtiyaç olmuyacak ne yaparız işsiz kalıcaz demeyide işiniz hakkında elektrik hakkında fikir yurutun proje geliştirin bi adım ileriye götürecek olan neden bizlerden birisi olmasın ki?

hocam olay saçma değil bu evrende herşey mümkün tabiki ama bu 2012 yılı biraz fazla abartıldı herkes birşey bekliyor bu yıldan ama bence herhangi bir yıl gibi geçip gidecek bu dediğinize benzer olaylar ise elbette olabilir zaten farklı boyutlarda yaşayan varlıklar var ve kıyamete yakın onlarla görüşme fırsatımız olacağına dair hadisler falan duydum sanırım ayetlerde varmış (dini konuları pek bilmiyorum eğer yanlışsa kusuruma bakmayın) belki kıyameti beklememizde gerekmez madde dediğimiz şey nedir eğer bizler birer maddeysek veya enerji nedir, enerji maddeye maddede enerjiye döşünebiliyor olmalı çünkü ilk maddenin nasıl oluştuğu bilmiyoruz . Maddeye dönüşen bir enerji, tekrar enerjiye niye dönüşemesin.
Zaman, madde, enerji gibi kavramlar tam olarak anlaşılabilen şeyler mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,208
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri