2 kaynaktan 2 aynı tip trafoyu beslemek?

İki trafomda dyn11 ikisinin etiketini paylaştım. Şöyle bir sağlama yapıcam şimdi OG kaynağını tek olarak getirdim her iki trafoya besleme verip ölçüm yapıcam , eğer ki yine aynı değerleri görürsem bağlantı grupları farklı durumu ortaya çıkacak. kademeleri aynı çıkış voltajları normal ikisininde .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
OG tarafı farklı kaynaklardan beslense de bu besleme kaynakları ulusal şebekeye senkronize olmak zorunda değil mi ? Yoksa aynı hat üzerindeki başka bir OG besleme sistemi ile kafa kafaya tokuşur . Bunu ben daha konunun başında söylemiştim herhalde .

İki trafomda dyn11 ikisinin etiketini paylaştım. Şöyle bir sağlama yapıcam şimdi OG kaynağını tek olarak getirdim her iki trafoya besleme verip ölçüm yapıcam , eğer ki yine aynı değerleri görürsem bağlantı grupları farklı durumu ortaya çıkacak. kademeleri aynı çıkış voltajları normal ikisininde .
Bağlantı grupları aynı ikiside Dyn11. Bence durum @kocamanusta nın dediği gibi.

Analizör bulabilirseniz bence en kesin çözüm olur .

OG tarafı farklı kaynaklardan beslense de bu besleme kaynakları ulusal şebekeye senkronize olmak zorunda değil mi ? Yoksa aynı hat üzerindeki başka bir OG besleme sisteme ile kafa kafaya tokuşur .
Farklı kaynak belki sadece orayı besliyordur. Örnek sanayinin bir elektrik üretim tesisi vardır sadece sanayiye enerji sağlıyor olabilir.

Farklı kaynak belki sadece orayı besliyordur. Örnek sanayinin bir elektrik üretim tesisi vardır sadece sanayiye enerji sağlıyor olabilir.
Dışarıya hiç enerji vermemesi garip olur bence . Kıçı kırık vatandaş bile evimin tepesine güneş enerjisi sistemi kuracağım , kendim kullanıp fazlasını dağıtım sistemine satacağım hayalleri kuruyor .

Dışarıya hiç enerji vermemesi garip olur bence . Kıçı kırık vatandaş bile evimin tepesine güneş enerjisi sistemi kuracağım , kendim kullanıp fazlasını dağıtım sistemine satacağım hayalleri kuruyor .
Adamın müşterisi hazırsa şebekeyle satmayla uğraşacağını sanmam. Birde bir aralar EPDK bir düzenleme yapmıştı tükettiğinden fazlasını üretenler fazlalığı şebekeye bedava verecek gibi. Bu olay sadece GES içinmi geçerliydi hatırlayamadım şimdi ama bayağı bir gündem olmuştu.

Not : Sanırım bu olay sadece GES ler için geçerliymiş ama eminde değilim mevzuatı okumak lazım.
https://www.kobi-efor.com.tr/dosya/osblere-elektrik-uretim-tesisi-kurmada-yeni-kazanim-h15210.html

Bununla ilgili forumda da konular açılmıştı. Ürettiğim elektriğin fazlasını toprağa akıtmak istiyorum tarzı paylaşımlar yapılmıştı.

Son düzenleme:
Farklı step-up güç trafolarindan beslenen iletim hatları olabilir. O yüzden yedek mantığı ile enerji alınmış olabilir. Bunun bir kaç örneğine raylı sistemlerde şahit oldum.
Bildiğim kadarıyla kaynaklardan biri TM den 50mva trafodan diğeri farklı 50mva trafodan geliyor, ama dediğim gibi tek kaynaktan ölçüm yapıp tekrar kontrol edicem

2-) faz açı sırasınıda kontrol etmek için her iki trafonun AG sinden R fazından R fazına ölçüm yaptım 460 V , fazlar arası ise 230 v gördüm . aynı fazda 0V veya biraz yakın değerler görmeyi bekliyordum. ama hepsinde aynı gördüm S ile S arası 460V, T-T arası 460V bu durumun sebebi için fikre ihtiyacım var , matematiksel olarakta kafama yatması lazım.
Not: trafoların ikiside aynı tip .

faz sırasının çok önemi yok karşılıklı ölçümlerden aldığınız tüm sonuçları aktarabilir misiniz? (OG beslemenin iki ayrı kaynaktan olduğu ölçümler)

R1-R2
R1-S2
R1-T2

S1-S2
S1-R2
S1-T2

T1-T2
T1-R2
T1-S2

Forum istatistikleri

Konular
128,301