2 Hoparlörü Laptopa Nasıl Bağlayabilirim?

2x30w gücünde bir anfi yapsan işini görür.

2x30w gücünde bir anfi yapsan işini görür.

aly123 kardeşim. bana bu konuda en iyi ton kontrol L-R kontrol ve mute kontrollü bi devre lazım bu konuda bilgiliye benziyorsun. Bana böyle ve birazda basite indirgenmiş bi devre lazım varmı böyle bildiğin bi devre?

aly123 kardeşim. bana bu konuda en iyi ton kontrol L-R kontrol ve mute kontrollü bi devre lazım bu konuda bilgiliye benziyorsun. Bana böyle ve birazda basite indirgenmiş bi devre lazım varmı böyle bildiğin bi devre?
Sen zaten laptop a bağlayacağın için senin ton kontrol devresine ihtiyacın olmuyacak ççünkü zaten bilgisayarlarda ekolayzer ayarı oluyor ton ayarının alasını yaparsın.Senin ihtiyacın stereo bi anfi.Bu konuda tecrüben yoksa tda1554 ü deneyebilirsin yapımı çok basit ve çok az malzeme gerekiyor.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/tda-1554-2x22-watt.47974/

Devreyi kolay basılabilecek şekilde çizdim.

Sen zaten laptop a bağlayacağın için senin ton kontrol devresine ihtiyacın olmuyacak ççünkü zaten bilgisayarlarda ekolayzer ayarı oluyor ton ayarının alasını yaparsın.Senin ihtiyacın stereo bi anfi.Bu konuda tecrüben yoksa tda1554 ü deneyebilirsin yapımı çok basit ve çok az malzeme gerekiyor.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/tda-1554-2x22-watt.47974/

Devreyi kolay basılabilecek şekilde çizdim.

Tşkler kardeşim en kısa zamanda yapıp buraya yorumumu yazıcam.

hoparlörler 8 ohm ise bu yapacagın devre ile yarı yarıya güç alırsın.. ayrıca besleme için en az 60 W trafo alman gerekecek arkadasında bahsettiği gibi ton kontrol v.s ihtiyacın yok pc de kullanacağın için bütün ayarları pcden yapabilirsin..

Yarı yarıyadan kasıt nedir tam anlayamadım. En iyi kalite hangisiyse onu yapmak isterim devre konusunda bilgim var yapabilirim. Anlamadığım yerde siz değerli dostlarım yardımcı olursunuz diye düşünüyorum. Ve bu devre yeterde artar diyormusunuz?

kanal basına 22 W alacağın yere 11 W alacaksın. oda için normal bi güç...

kanal basına 22 W alacağın yere 11 W alacaksın. oda için normal bi güç...

Hocam o hoparlörler çok sağlam. Pioneer'ın ben kaliteli ve yüksek ses istiyorum yoksa benim laptopunda sesi iyi :)

tda1554 işini görür ama daha güçlü birşey yapıcam diyorsan tda7294 yapabilirsin tek kanalda 8ohmde çok rahat 60w verir
tda1554 ise 2x17w
tda2050veya tda 2052 de yapabilirsin bunlar çok idealdir
ama 1554 ün hem yapımı kolay hemde besleme için trafoyu kolay bulursun.

Bu Devre Nasıl arkadaşlar hakkında çok şey yazılmışta.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri