2 Fazda İnverter Çalışır mı?

Arkadaşlar 3 fazlı inverter 2 fazda nasıl çalışır daha doğrusu çalışırmı.
niye iki fazda çalıştırmak istiyorsunki şimdiye kadar çok inverter bağladım ama öyle bir şeye ihtiyaç duymadım inverterin beslemesinden verdiğin voltajı inverterin içinde köprü diyot yadımı ile doğru akıma çevirir senin verdiğin voltaj köprü diyotunu kasmıyorsa çalıştırırsın ama muhakkak sorun çıkacaktır sen inverterin üzerinden tam yük çekmeye başladığın vakit ısınma ve bizaman sonra patlama olur. neden yetri kadar doğru akım üretemediği için

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ARKADAŞLAR BAZI ARAMIZDAKİ UZMAN TEKNİK ARKADAŞLARINDA ( assssa )YAZDIĞI GİBİ BU ÇALIŞIRMI ÇALIŞMAZMI KONUSU TAMAMEN SÜRÜCÜNÜN TASARIMIYLA İLGİLİ VEBİR TELEMEKANİK ATV58 [biraz tr dilinde oldu ama :) ] KESİNLİKLE ÇALIŞMAZ GİRİŞDE FAZLARI DENETLEYEN SİSTEME SAHİP. AMAM ABB ACS 550 SERİSİ ÇALIŞIR FAZ DENETLEME DEVRESİ YOKTUR. ÇALIŞIR AMA DÜŞÜK AKIM VERİR NORMALDEN

arkadaşım burada tartışma yaratmayalım kim hangi sürücüyü bu şekilde 2 fazda çalıştırmışsa bilelim en azından.
çalştıran arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

niye iki fazda çalıştırmak istiyorsunki şimdiye kadar çok inverter bağladım ama öyle bir şeye ihtiyaç duymadım inverterin beslemesinden verdiğin voltajı inverterin içinde köprü diyot yadımı ile doğru akıma çevirir senin verdiğin voltaj köprü diyotunu kasmıyorsa çalıştırırsın ama muhakkak sorun çıkacaktır sen inverterin üzerinden tam yük çekmeye başladığın vakit ısınma ve bizaman sonra patlama olur. neden yetri kadar doğru akım üretemediği için

Arkadaşım ben 2 fazda çalıştırmak istemiyorum zaten dikkat edersen 2. mesajımı okursan ben sadece başıma gelen olayı anlattım.

elim de trifaze 220 girişli micromaster 440 var bunu 1nötr +1 faz 220 ile çalıştırabilirmiyim yani mm440 2 fazla çalışırmı teşekkürler

Arkadaşım sen bizle geyik mi yapıyorsun yoksa öyle bir cihaz varmı bilmiyorum şimdiye kadar Türkiye şartlarında (220volt 50Hz) öyle bir micromaster 440 görmedim. Tamam 220volt mono faze var. 380volt trifaze var bazı özel inverterlerin çıkışlarının 220volt trifaze olduğunu biliyorum inverterin normal çıkışları 380volt trifaze ama sen diyorsunki Trifaze girişli 220 volt micromaster elimde var diyorsun varsada ben görmedim benim cahilliğime ver birşey daha öğrenmiş olurum. Eğer başta yazdığım gibi ise. Mano faze ise çalıştıramazsın. trifaze ise yine çalıştıramazsın. (dipnot:bu inverter İtalya veya Amerika gibi ülkelere özel yapılmışsa bilemem bu ülkeler 110volt 60Hz,le çalışıyor elektrik şebekeleri)

arkadaşlar bazı markalar mesala ABB faz kayıp hatası denetimi var bunu paraetreden girip gör veya görme diye programlarsın ihazda ona gre çalışır yani fazkaybını görme diye programlarsan fazın biri kesilince çalışmaya deam der. aslında üç seçeneği vardır
1 görme
2 alarm ver
3 hata ver yani kapat
sen hangisineayarlarsan sistem ona göre çalışır eğer motor gücü çok büyükse kapatması en mantıklısı ama ufak güçteyse max 11 kw bişi olmaz ve açlışmaya devam eder ama bu sadecee bazı sürücülerde var ben ABB kullandığım içn ordan biliyorum umarım faydası olur

Arkadaşım sen bizle geyik mi yapıyorsun yoksa öyle bir cihaz varmı bilmiyorum şimdiye kadar Türkiye şartlarında (220volt 50Hz) öyle bir micromaster 440 görmedim. Tamam 220volt mono faze var. 380volt trifaze var bazı özel inverterlerin çıkışlarının 220volt trifaze olduğunu biliyorum inverterin normal çıkışları 380volt trifaze ama sen diyorsunki Trifaze girişli 220 volt micromaster elimde var diyorsun varsada ben görmedim benim cahilliğime ver birşey daha öğrenmiş olurum. Eğer başta yazdığım gibi ise. Mano faze ise çalıştıramazsın. trifaze ise yine çalıştıramazsın. (dipnot:bu inverter İtalya veya Amerika gibi ülkelere özel yapılmışsa bilemem bu ülkeler 110volt 60Hz,le çalışıyor elektrik şebekeleri)

evet amerikadan gelen bir makinadan çıktı cıhaz ayrıca makinada trifaze 380 den trifaze 220 ye trafo var bazı japon ve amerikan makinaları trifaze 220 üretilir ve trifaze 380 olan ülkelere satılırken yanında trafo gönderiyorlar

P0291[3] Inverter korumasõ Min: 0
CStat: CT Datatipi: U16 Birim: - Def: 1
P-Grubu: INVERTER Aktif: Immediately Hõz.Dev.Al. No Max: 7
2 Hz’in altõndaki çõkõş frekanslarõnda, otomatik pals frekansõnõn düşürülmesini aktif eden/devre dõşõ bõrakan
0 no.lu kontrol bitidir.
2 no.lu bit, 3 fazlõ inverterlerin faz kaybõ algõlamasõnõn fabrika resetlemesinden sonra aktif edilip edilmediğini
gösterir. Faz kaybõnõn fabrika ayarõ FSA-FSC için pasif durumdadõr. FSD ve yukarõsõ için aktif durumdadõr.
Bitfields:
Bit00 Pals frekansõnõ 2 Hz’in altõna indir 0 HAYIR
1 EVET
Bit01 Rezerve 0 HAYIR
1 EVET
Bit02 Faz kaybõ algõlamasõ aktif 0 HAYIR
1 EVET
Index:
P0291[0] : 1. Sürücü veri seti (DDS)
P0291[1] : 2. Sürücü veri seti (DDS)
P0291[2] : 3. Sürücü veri seti (DDS)
Details:
Bkz. P0290 (inverter aşõrõ yük koruması

mm440 ta faz denetlemesi p291 parametresinden devre dışı bırakılarak yapılabiliyor deneyip bilgi verecem

11 kw tam yükte çalışan bi motorda başıma geldi bina ya tedaş panasundan gelen sigortalardan birsi atık tı ve 4 atet 11 kw motor var ayrı ayrı deri dolabında çlışmada anarmallik olmadan devam etti çalışmaya marka enda
sadece doğrultma devresinde tam doğrultma olamama dışında problem olmayacaktır ve olmadıda

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri