2 Farklı şarj kontrol cihazı ile 4 adet 150 ah 24 v akü şarj etme

Öncelikle herkese kolay gelsin elimde 4 adet 150 ah jel akü var ben bunları tek şarj kontrol cihazı ile 4 panel 230w şarj ediyorum 2şerli paralel yaparak şimdi sorum şu ben şarj kapasitemi artırmak ve başka paneller eklemek istiyorum yanlız şarj kontrol cihazım damda memnunum 40 ah mppt ben bu cihazdan 1 tane daha alıp tekrar 4 panel daha alsam aynı aküleri şarj edebilirmiyim ve nasıl ederim şimdiden teşekkürler hayırlı günler dilerim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar, sıralı şarj işlemin de sönümleme yapma olasılığı var tavsiye edilmez gene de yapmak istiyorsanız akü doluluğunu gösteren ışıklı devreler var dolu olduğunu gösteren lambayla röle tetikleyip aktarım yapabilirsiniz elektrik bilginiz iyi ise yapın ama lütfen

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri