1Kw klima kompresörü demeraj akımı düşürmek?

24v luk ekovatı nasıl çalıştırabiliriz. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Konuyu bugün ben hortlattım galiba ama, Başka yerde daha detaylı bir sonuca ulaşamadım. Bana lazım olan bu devre değil aslında 3 fazlı 2-3 kw lık akım sınırlamalı daha doğrusu kalkışı kolaylaştırmak için akımı kontrol ederek hızı arttıran bir devre şeması lazım. Yardımcı olan olursa sevinirim

Asıl sormak istediğim bu devrenin hızı kontrol eden potun yerine akımı kontrol ederek direç değerini değiştiren yada o noktada ihtiyaç olan gerilimi değiştiren bir devre uyarlamamız mümkünmü?

arkadaşlar burda ki devrede ıgbt diyot ve 0.025 ohm luk direnç baya bi zor bulunuyo.. haberiniz olsun...pwm metodu ile sürüyo
tca785 te kalkış kontrolü ve var ..

Yücel bey uzun zamandır bu tarz 220v frekans kontrollu dere arıyordum sonunda buldum baskı devresini tekrar göndere bilirmisiniz.

fga25n120antd ve stth3012w bu iki parça türkiyde yok buna eşdeğer parçaları yaza bilirmisiniz

Ekli dosyalar

• 230volt-10amper-motor-pwm-hiz-kontrol-igbt.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 40
arkadaşlar yoğun çalışıyorum uzun zamandır pek vakit ayıramıyorum foruma ve sizlere kusura bakmayın.
fga25n120antd ve stth3012w kodlu parçaları farnell sitesinden temin edebilirsiniz. 3 gün içinde gelir kapınıza.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri