120lik kabloya 95lik pabuç (kablomu ince, kablo pabucumu büyük)

bu arada söz konusu kablonun markasını öğrenebilirmiyiz?

saygılar,

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar yumuşak ttr kablolar için geçerli degil sanırım bu konu... çünkü takılmıyorrr....
ama yeraltı kablolarında normaldir...

pabucun kaçlık oldugu önemli değil..önemli olan gevşek kalmaması ve tam oturmasıdır..gerisi teferrüattır:)

arkadaşlar yeni kablolar iç damarları kare seklinde uretilmektedir bunun için kablo pabucu daha kucuk oluyor

bence sorun pabucun et kalınlığında..kablo kesitleri değişmez....ama pabuçlarda bu sıkıntı oluyor..

arkadaşlar bi konda yardım edin lütfen kablo tayin formulü yani mesafesi, voltajı, yük, cos belli sadece kaçlık kablo kullanmam gerektiğini bulmamı sağlayacak formul lazım yardım lütfen.

120 mm'2 lik kabloya neden 95 takılıyorun cevabı : Pabuçların standart bır dış çapları var iken üretici firmalar iç çapta mümkün oldugunca çalmaya çalışıyorlar. Bundan dolayıdır sevgılı kardesım.

üretici firmalar kablo pabuçlarını üretirken değişik yapıdaki kabloları düşünerek üretim yaparlar.
örnek olarak 120 lik güç kablosuyla yine 120 lik yumuşak yapılı kablolar kalınlık olarak aynı değildir ve firmada en büyüğünü yaparki rahat kullanılsın. böyle yapılmamış olsaydı sorulan soru burada şu olurdu...

90 lık bir kabloya 120 lik pabuç takıyorum sebebi nedir..... olurdu

Sayın hsnuyys arkadasım; Ben Gazıantep TEDAS il Müdürlüğünde çalışıyorum ve ambardan
NYY kablo türü için aynı markanın 2001 ve 2006 yılında daıremızın ambarına gelen pabuçları kıyasladım sonuc olarak ise; PABUÇ DIŞ ÇAPI AYNI IKEN, İÇ ÇAPI DEGISTIGINI GÖRDÜM.
BUNUN ANLAMI ÇALMAKTIR.

ben de kamuda çalışıyorun devlet sektörün de en büyük yanlıştır bu kim ucuz veriyorsa ondan almak allahtan bizim kurum böyle şeyler yapmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri