12 volt kompresör 40 amper akü koruma

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese

Elimdeki 12 volt buzdolabı motorunun 40 amper akü koruması var 40 amper akü değerine ulaşınca devreyi kesiyor kompresör duruyor.Kart devresinde hangi parçadır fikri olan varmı?

Bu amper korumayı iptal etmem gerek

https://hizliresim.com/6jqo6ka

Resim linktedir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar iyi akşamlar herkese

Elimdeki 12 volt buzdolabı motorunun 40 amper akü koruması var 40 amper akü değerine ulaşınca devreyi kesiyor kompresör duruyor.Kart devresinde hangi parçadır fikri olan varmı?

Bu amper korumayı iptal etmem gerek

https://hizliresim.com/6jqo6ka

Resim linktedir.
Derdinizi iyi anlatabildiginizi sanmıyorum. Her cihaz kendi gücü kadar çalışma voltajına göre akim çeker. Nominal çalışma voltajında etiket değerinden fazla akım çeken bir cihazın elektriksel ya da mekanik bir sorunu vardır. Bir yerleri iptal etmek sorun çözmek değil sorunu daha da büyütmektir.

Derdinizi iyi anlatabildiginizi sanmıyorum. Her cihaz kendi gücü kadar çalışma voltajına göre akim çeker. Nominal çalışma voltajında etiket değerinden fazla akım çeken bir cihazın elektriksel ya da mekanik bir sorunu vardır. Bir yerleri iptal etmek sorun çözmek değil sorunu daha da büyütmektir.
Derdim 40 amper akü değerini gördüğünde devreden çıkmasın istiyorum
20 ah bir akü ilede çalıştırmak istiyorum

40 amper akü değeri diye bir değer yok akünün kapasitesi 40 amper olur onun da bu cihazla ilgisi yok.
Buzdolabının anlık akımını karşılayabiliyorsa istediğiniz aküyü takabilirsiniz ama karşılamıyorsa onu sök bunu tak olmaz maalesef.

40 amper akü değeri diye bir değer yok akünün kapasitesi 40 amper olur onun da bu cihazla ilgisi yok.
Buzdolabının anlık akımını karşılayabiliyorsa istediğiniz aküyü takabilirsiniz ama karşılamıyorsa onu sök bunu tak olmaz maalesef.
Kompresör 40 ah akü değerine düştüğünde çalışmıyor akü koruma var 2.5 ah saatlik harcaması var

güzel insan, bazı şeyleri bilmediğin için kavram kargaşası yaşıyorsun. bak şimdi ben azıcık sesli düşüneyim sen içinden istediğini al, kullan.
1- 12 volt akü sadece tabirdir. çünkü dolu akü dediğimizde voltajı 13,8 volttur veya 14 volt, akünün yapısına göre değişir11,5 volta düştü mü boş diyebiliriz.
2- Ah yada amper bilgisi kullanabileceğin zaman aralığını gösterir. 40 Ah bir akü 1 amper çektiğinde 40 saat bu voltajı korurum der 10 amper çekersen de 4 saat korurum der. (kayıpların tamamını sıfır değer olarak alıyorum)
3- üzerlerinde yazan değerler xx değere kadardır. xxx değer değildir.
4-senin dolabın 40 Ah de örnek 4 amper çekiyorsa 10 saat çalışır, devre 11,5 voltu okuduğunda çalışmayı keser.
5- 20 Ah aküde daha kısa süre çalışır. 80 Ah akü kullanırsan çalışma süresi artar.
6- yani voltaj ile amper aynı şey değildir. umarım elinde ölçü aletin vardır. akün dolu iken ölç bakalım 12 volt dediğin aküde kaç volt ölçeceksin. bir de dolabın durduğu zaman ki voltajı ölç. aradaki farkı göreceksin.
7- benim aklım bu kadar çalışıyor. aklına yatan taraflar senin kazancındır. orada değiştireceğin bir tek dirençle düşük voltaj okumasını 11,5 volttan 11 veya 10 volta düşürebilirsin ama bu akü ömrünü kısaltır.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri