12 volt bisiklet dinamosu ve led

hedef123

Üye
aşağıda ledleri bisiklete far yapmak için kullanacağım. 12volt bisiklet dinamosu alacağım ancak dinamo ve ledler arasına diyot yada buna benzer bir şey bağlamam gerekir mi ? bisikletle yavaş veya hızlı gittiğimde ledler zayıf yada güçlü yanacaktır bunu sabit yanmasını nasıl sağlarım ve nasıl bağlamalıyım.

P0vWYQ.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
lambayı power bank ile yakabilirsiniz.

12 volt led seçiminiz hatalı olmuş. hepsiburadada led ve lityum pilli hazır bisiklet lambaları var. power ledlerin çoğu 2-4 volt arasında çalışıyor. Bu ledler lityum pille beslenebiliyor. 12 volt veren power bank var fakat pahalı.

ben elimde olan malzemelerden yapmak istiyorum. hazır lambalar olduğunu biliyorum.

Kaç adet led kullanmayı düşünüyorsunuz.

555 ile gerilim katlayıcı yapabilirsen bir ihtimal pwrbnk 5v sorununu çözer. Ufak 12v akü takarsan, önce bu dolar sonra ışık verirsin dur kalkta ışık dalgalanmaz kesilmez.

P0vWYQ.jpg
elimde sadece bu ledler var 12v akü kullanırsam ne kadar süre kullana bilirim ve ledleri direk aküye bağladığımda sorun olmaz demi. ne tür 12v akü işimi görür. 12v akünün çeşiti çok bu konuda bilgim yok. bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın..

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri