10VA Kapalı Trafo Bağlantı Şekli

Extremee

Paylaşımcı üye
lub6r.jpg

Üzerinde gösterilene göre primer ve sekonder sargıları şekildeki gibidir.

Sekonder çıkışlarının orta kısmını gndye verip referans sağlayıp sağ ve solu çıkış olarak kullanmak yeterli mi
lub6j.jpg

Benim kullandığım diğer trafolarda ortada tek pin oluyordu. soru oldukça kolay gelebilir.

Yazdığım şey doğru mu deyilse doğrusunu yazarmısınız?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Soru oldukça kolay gelebilir fakat kullanmak için onay bekliyorum.

Kimse kapalı trafo kullanmadı bu forumda ?

Sorunu çözmüşsün zaten ortadaki ucları birleştirip gnd demişsin . enerji verip denemedinmi ?

lub6r.jpg

Üzerinde gösterilene göre primer ve sekonder sargıları şekildeki gibidir.

Sekonder çıkışlarının orta kısmını gndye verip referans sağlayıp sağ ve solu çıkış olarak kullanmak yeterli mi
lub6j.jpg

Benim kullandığım diğer trafolarda ortada tek pin oluyordu. soru oldukça kolay gelebilir.

Yazdığım şey doğru mu deyilse doğrusunu yazarmısınız?

arkadaşım o elindeki trafonun iki bağımsız sekonderi vardır.220 giriş çıkış ise atıyorum 0 24 ve 0 24 volt bağımsız iki çıkışı var demektir.deki size 48 volt lazım ortadaki ucu seri bağlardış uçlardan 48 alırsın. K.G.

Forum istatistikleri

Konular
128,312
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri