10-15 km haberleşme

öncelikle merhaba
bahsi geçen mesafeler şu anki teknolojiler için problem olmayabilir ancak bu sistem hobi olarak yapılacaksa fiyatı biraz fantazi olabilir fakat ticari düşünüyorsan 5 ghz lik sistemler senin için uygundur.Yapacak oldugun 2 nokta arası birbirini görüyorsa grid türü antenlerle eger görmüyorsa 2 noktayı gören ortak bir yüksekliklikte kullancagın dipolar sistem işini görür.proje için fiyat hazırlaman gerekliyse ayrıntı yaz.yapabileceklerimize bakalım

DRF7020D27 160 tl civarında açık alanda 5km den fazla çekiyor 19.2 kbaud iletşim hızı var 500mW anten gücü bir dene

anten çapları uygun olursa olabilir gibi görünüyor ama bence biraz zor

900MHZ 2 adet anten bulur ve transmisyon alt yapını hazırlarsan olabilir.

Aktarıcı antenler var ama işin biraz zor pahalıya patlayabilir

her kafadan bir ses çözüm veren yok yine sallama yazılar çözüm veriyorum arakdaşım 15 km mesafeli iletişim mimkün ankara ivedik sanayide bu vericii satan üreten firma var gogleden baakrsan bulrusun ben bulmuştum birisine

Mümkün, özellikle eskiden şantiyelerde telefon hatları olurdu. Şantiyenin tepesine güçlü bir anten yerleştirilerek telsiz telefonla çok uzak mesafelerden görüşülürdü. Gerçi yasal değildi ama kullanılıyordu. İki taraf arasında çok fazla engel yoksa güçlü antenlerle haberleşmek mümkün.

arkadaşım noktadan noktaya 30 km veri aktarımı yapabilirsin ama kuracağın yerin coğrafi yapısı önemli.

masraf ikibin lira kadar montaj dahil:D antenlerin yagi olsun arkadaşlar antenden bahsetmişler ama anten deyip geçmemek lazım dB si yüksektir harmonik azdır:)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri