şarjlı piller

sheikh

Üye
arkadaşlar merhaba

şarjlı matkabımın pilleri bitmişti.1200 mAh ni-cd pillerin yerine 2500 mAh lik ni-mh
kalem pil kullandım ama matkabın performansında önemli bi düşüş oldu.
bunun sebebini bilen varsa lütfen cevap yazsın

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motor neredeyse pili kısa devre edicek kadar zorlar cok akım ceker

yeni kullandıgın pil bu akımı karsılayamıyordur

bence kısa devre akımlarını kıyasla sonucu goruceksın

olcu aletı ıle akım olcme konumunda pilleri kısa devre et sorunu goruceksin ( 10 A kademesinde dene )

Nimh ile nicd piller birbirinin yerine kullanılabilir. Pillerin aynı gerilimde olduğunu kabul ediyorum. Alette mekanik bir sıkıntı da oluşmamışsa tek sorun yeni aldığınız pilleri tam sarj edemiyor olmanızdan kaynaklanır. 2500 ma lik pil 1200 ma lik pilin iki katından daha fazla bir süre şarjda kalmalı. Ayrıca piller hiçbir zaman kısa devre edilmemeli.

benim bi sorum olacak...2700mah pilin şarj aleti var elimde (VPW-cr-611 ) ben bununla duracell 2450 mah pili şarj edebilir miyim....? ve normalde 2700mah 18 saat te şarj oluyor duracel de aynımıdır...
şimdiden teşekkürler

benim bi sorum olacak...2700mah pilin şarj aleti var elimde (VPW-cr-611 ) ben bununla duracell 2450 mah pili şarj edebilir miyim....? ve normalde 2700mah 18 saat te şarj oluyor duracel de aynımıdır...
şimdiden teşekkürler
evet kullanabilirsiniz şarj süresi yaklaşık aynıdır.

iyi geceler ni-cd piller tamamen boşaltılıp( sıfır volta kadar)öylemi şarj edilmeli?sağlıklı pil şarj ve deşarj işlemi nasıl olmalı ?

Nimh piller Derin deşarza dayanıklıdır. Fakat uzun kullanmak isterseniz en çok %20 ye kadar deşarz etmelisiniz. Şarz ettiğinizde tam şarz edin fakat pilleri şarzda uzun süre bırakmayın.

Bende akıllı şarj aleti var deşarj voltajını ayarlayabilirim . Pili doldurmadan önce deşarj edip dolduruyorum. Doğru mudur doğru ise kaç volta kadar deşarj etmeliyim. Saygılar..

Bende akıllı şarj aleti var deşarj voltajını ayarlayabilirim . Pili doldurmadan önce deşarj edip dolduruyorum. Doğru mudur doğru ise kaç volta kadar deşarj etmeliyim. Saygılar..
Pili tam deşarz edip doldurmana gerek yok. Ni-mh pil tam şarzlıysa 1.4 volt bitmişse 1 volt voltajlı olur. Tam şarzdan sonra bekledikce voltajı 1.3 volta kadar düşer normaldir bu boşalmış demek değildir.
Pil 1.1 voltun altına düşmüşse şarz edebilirsin.Ancak pili tam şarz etmelisin.

Açıklamalar için teşekkürler pilim ni-cd, ni-mh olarak yazmışsınız

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,059
Son üye
Erentrik

Yeni konular

Geri