İlk yapım cnc freze (yardım)

vidalı mil somun

• çözüm vidalı mil

Oy: 4 80.0%
  • vidalı mil satın alma

Oy: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
reklam olmasın ama burada istediğin ebatta işletebilirsin diye düşünüyorum
http://www.polymak.com/yeteneklerimiz.asp

Tam anlaşılmadı galiba.
Bozuk yerden kesin.
Bozuk yere transmisyon çeliğinden ( su almaz ) kaynak ağzı açılmış şekilde kaynak yapın.
Sonra yeniden uygun şekilde tornalatın.
Yamuk eksantrik filan olmasının sebebi zor kesilmesi değil tornaya düzğün bağlanamamasından kaynaklanır.
Yeni ve sağlam ayaklı aynası olan işi bilen birileri lazım.

Vida üstü referans alınmasını/kontrol edilmesini zorlaştırdığı için ince iştir.
Pens tipi tutucular en iyisidir ama onlarda klasik tornalarda olmaz.

:):):)

Arkadaşlar vidalı mil işini hallettim fakat bu seferde yazılımda arıza çıktı.Sürücü kart olarak tb6560 kullanıyorum.ayarlarını yaptım fakat y eksenine + veya - yönde komut verdiğimde her seferinde sadece saat yönünde dönüyor.moturu çıkarıp farklı eksene bağladığımda dönüşleri normal yapıyor yani sorun motor bağlantılarında değil.birde mach 3 e program attığımda en fazla 500. satıra kadar geliyor daha sonra devam etmiyor.Bu konulardada bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Tecrübe olması açısından ise;
Vidalı mil hakkında uçları bozuk olan yerleri kaynakla çapını genişletip yeniden tornalattırdım.Polymakla bursadaki makina fuarında konuştum millerin tornalanması için tanesine en az 40 dolar gibi bir fiyat söylediler.tabi ölçme vb. dahil.Şahinrulmana mail attığımda 3 mil için 125 tl torna parası istediler hassaslığı konusunda bir bilgim yok.

polimak cnc tornada yapıyor ve millere özel ısıl işlem yapıyorlar kolay işleyebilmek için.

bence parana kıy düzgün yamuk olmadan yaptır

İyi paralar yahu , bu işlere başlasak mı ne ?
Baksana anlatılıyor ama olmuyorsa demek ki ...
Gerçi Allah sanayiye düşürmesin hele Antalya gibi yerlerde.
30 sene önce oyuncağımı almama sebep oldulardı..

Mekanik olarak tamamladım sayılır Bu daha ilk routerım olduğundan çalışıp çalışmıyacağından şüpheliyim.Çalıştırabilirsem üzerinde değişiklik yapacağım.O yüzden fazla masraf yapmak istemiyorum.Şu y ekseninide çözebilirsem baya tamamladım gibi.

500 limiti programın demo olmasından kaynaklanıyormuş.

Son düzenleme: