ücretsiz scada

artık

Üye
Merhaba arkadaşlar; ihtiyacı olan arkadaşlara ücretsiz olarak ihtiyaçlarına göre elimden

geldiğince Scada programı hazırlamak istiyorum.Bu daha çok kendimi geliştirmek amaçlı.

Çok profesyonel uygulamalar gerekli olmayan projeleri hazırlayabilirim. Şu anda

DAQFactory scada programı ile yapacağım bunu. Mysql kaydı ve veri okuması,alarm ya da

bir olay karşısında mail gönderimi, dosya oluşturma, text,excel word vs kayıtları,zamana

bağlı senaryolar vs hazırlayabilirim. Şey :) 99$ olan lisans ücreti var elbette. O

azeotech firmasına ait.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
böyle bir konuda yardım etmenizi gönülden kutluyorum yeni başlayan arkadaşlar için tecrübeleriniz sitemizden aktarırsanız sevinirim şimdiden başarılar dilerim.

Güzel bir davranış keşke herkes böyle düşünse. Arkadaşım o 99 $'ı da vermek zorunda değilsin .NET ile istediğin cihazla istediğin gibi scada yazarsın modbus olsun yeter çoğu cihazın da zaten kendi server'ları var ücretsiz ben 2 senedir scada yazıorm ve tek bi kuruş bile ödemene gerek yok scada yazabilmek için. Ben yardımcı olurum isteyene kodda paylaşabilirim.

evet benimki gibi uygulamaların .net vb. programlarla hazırlandığını biliyorum ancak elbette tüm bunlar birer know-how(zamanla nasıl yapıldığını bilme) birikim meselesi birazda. Daqfactory'de kod tabanlı olarak çalışıyor daha cok ve .net'ide işin içine katmaya çalışsam buda zaman alacak. Zaman değerli :) en iyisi bildiğinden boşa çıkmadan önce faydalanmak diye düşündüm. Belki bir gün ticari olarak işin içine girmeye çalışırsak gerek olacak büyük ihtimalle.
sende diğer scada üreticilerinin lisans,geliştirici ve "taq"ler için talep ettikleri fiyatların ne kadar ucuk olduğunu düşünüyorsundur eminim. Bence onlara bakaraktan 99$ iyi gibi :)
teşekkür ederim destekleriniz için arkadaşlar.

evet benimki gibi uygulamaların .net vb. programlarla hazırlandığını biliyorum ancak elbette tüm bunlar birer know-how(zamanla nasıl yapıldığını bilme) birikim meselesi birazda. Daqfactory'de kod tabanlı olarak çalışıyor daha cok ve .net'ide işin içine katmaya çalışsam buda zaman alacak. Zaman değerli :) en iyisi bildiğinden boşa çıkmadan önce faydalanmak diye düşündüm. Belki bir gün ticari olarak işin içine girmeye çalışırsak gerek olacak büyük ihtimalle.
sende diğer scada üreticilerinin lisans,geliştirici ve "taq"ler için talep ettikleri fiyatların ne kadar ucuk olduğunu düşünüyorsundur eminim. Bence onlara bakaraktan 99$ iyi gibi :)
teşekkür ederim destekleriniz için arkadaşlar.

Selam,
Türkiyede Daqfactorynin satış sorumlusu olan Çizgi Mühendislikte çalışıyorum. Dediğiniz gibi daqfactory full sürümünü alırsanız 2.500$ gibi bir para. bunu ödedikten sonra sınırsız runtime ve tag imkanınız oluyor. her runtimede para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. 6 senedir bu firmadayım ve şu ana kadar bütün ihtiyaçlara cevap verebildi. bunun dışında yeni çıkan versiyonları ücretsiz indirip elinizdeki lisansla kullanabiliyorsunuz.

konu ile ilgili yardım talebi olan varsa yardımcı olabilirim

merhaba; sizinle iletişime geçebilirmiyiz? lisanslı daq factory scadam var.

Mail : [email protected] İsmim Levent.

Arkadaşım merhaba. Bende daqfactory lisansı mevcut fakat ben scada programını HMİ olarak kullanabiliyorum.
Yani data kayıt word exel bende zayıf. Elimdede bir proje var lakin zorlanıyorum. Sizinle iletişime geçmek isterim.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri