ücretsiz scada

teşekkürler güzl bir konu faydalı olcaktır

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Destek istenen konular hakkinda bilgi verirseniz yardimci olabilirim

Merhaba veri tabanı hususunda sorular sorabilirmiyiz? teşekkürler

Yaklasik 8 yil kadar kullandim. tam olarak istediginiz ornegi acaraaniz eger yakin birseyler varsa elimde paylasabilirim. sayet yoksa bile yol gosterebilirim

merhaba, konu hala güncel mi. konuyla ilgilenen arkadaşlar bana pm 'den ulaşabilir mi.?

kolay gelsin. elimde buhler gruopa ait olan wincc 6.0 sürümü ile yazılmış scada yazılımımız var. Bilgisayar değiikliğine gittiğimiz için yeni bilgisayarlarımız windows 7 ile aldık.(win 10 lisansı ile birlikte). Win 10 da daha stabil olmadığını düşünerek 7 lisansı aldık. Fakat sıkıntımız şu win7 ye bldiğiniz üzere simatic 7.xx üzeri sürümler kurulabiliyor. Bunları kurduk fakat sıkıntım şu;
1. Scada yazılımım 7 sürümü ile uyumlu değil Migrate Edin diyor.
2. Migrate ettiğim zamanda scada yazılımım açılıyor fakat çalışmıyor.
3. Plc bağlantısı için xp sürümünde İp ataması yeterli iken 7de bu işe yaramıyor PLC ye bağlanmıyor.

Plc s7-300 ve Diğer Plc S7-400 iksininde scada yazılımı aynı sorunlar aynı yardılarınızı bekliyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri